Uyanık Tutan Şapka

Ana Sayfa » GENEL » Uyanık Tutan Şapka
Uyanık Tutan Şapka

Ford’dan Uzun Yol Şoförlerini Uyanık Tutan Şapka

Direksiyon başında gece gündüz demeden tır ve kamyon şoförleri için geliştirilen Safecap hareket halindeyken uyanık kalınmasına imkân tanımaktadır. Uzun yol şoförü olmanın en zor yanı ise teslimatı yerine saatinde ve zamanında yetiştirebilmektir. Gece gündüz demeden kilometrelerce saatlerce yol gitmek yolculuk anında tır ve kamyon şoförlerinin hayatını riske attığı kadar başkalarının hayatlarını da riske atmaktadır. Uykuya ve yorgunluğa yenik düşen direksiyon başındaki şoförlerin uyuyakalmasını bu alternatif önlemektedir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak adına GBT ile işbirliği yaparak şoförün baş hareketlerini takip etmesi üzerine uyuya kalmaları halinde uyanmalarını sağlayan bir şapka tasarlamıştır.Mesleğin getirdiği dikkat dağınıklığı ile yorgunluğu can ya da mal kaybı yaşanabilecek bir kaza meydana gelmeden ortadan kaldırmak isteyen firma hareket sensörü ile jiroskopla şoförün baş hareketlerini takip eden bir sistem ve yazılım geliştirmiştir.

uyanık tutan şapka

Maske Silentmode

Hong Kong merkezli firmanın aynı adını taşıyan ürün Silentmode kickstarter kampanyası ile fonlanmaktadır. Öğlen saatlerinde güç almak için gözleri dinlendirmek ya da uzun yolculuklarda uyumak isteyenler için uykuya dalmasını pratik bir hale getiren maske sadece gözlerin kapatılabildiği uyku maskesinden çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Başı 360° destekleyen minderlerle kullanıcıyı rahat ettiren maskenin pasif sesi azaltma özelliği bulunmasından dolayı yerleşik bir ses sistemi vardır. Bu sayede kişiler Bluetooth bağlantısı olan dahili sistem ile mobil uygulama üzerinde bulunan hazır listelerden dinlendirici müzikleri ya da kulak içi kulaklıklarını takarak kendi uyku müziklerinide kendileri uyarlayabilmektedir.

Akıllı Ceket Flexwarm

Mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilen sıcaklık ayarı ile kışın en ideal vücut ısısını korumaya yardımcı olan Flexwarm soğuk kış günlerinde ısınmaya olanak sağlar. Kış dönemlerinde ceketlerin teknolojik inovasyonlardan ve keşiflerden etkilenmemesi adına 2016 senesinde ısıtmalı kablolarla kaplı katmanlar ile çevrili ve sadece güvenilir bir akıllı giysi yaratma düşüncesine gidilerek bu evrenin tamamen oluşmasına sebebiyet vermiştir. Kadın ve erkekler için ayrı modelleri bulunan ceketin cep bölümünde 3 kademeli sıcaklık ayarı bulunmaktadır. Aynı zamanda sıcaklık ayarı iOS ve Android uygulaması üzerinden kontrol edilebilmektedir. Dışarıda dondurucu soğuklarda dahi ceketin içerisinde üşümek mümkün değildir.

Uyanık Tutan Şapka - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ? Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir? Kariyer Danışmanlığı Nedir, Ne İş Yapar? Akıllı Ev Eşyaları Neden Kitap Okumalıyız? Adsense Gelir Artırma

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |