Utangaçlığımızı Nasıl Yeneriz?

Ana Sayfa » GENEL » Utangaçlığımızı Nasıl Yeneriz?
Utangaçlığımızı Nasıl Yeneriz?

Aslında her insanda yeteri kadar olması gereken utangaçlık duygusunun fazlası da her şeyde olduğu gibi zarara yol açıyor. Genellikle ergenlik çağlarında başlayan ve kişinin konuşmasını engelleyecek dereceye kadar ilerleyebilen utangaçlık sendromu, aşılabilecek problemler arasında yer alıyor. Topluluk ve karşı cins karşısında artan, davranışlarımızı ve hareketlerimizi kısıtlayan bu durumun önüne geçmekse mümkün gibi görünüyor. Tabi ki utangaçlık durumundan kurtulabilmemiz için birazcık da fedakarlıkta bulunmalıyız.

1.Tanımadığınız İnsanlara Selam Verin

Okumayı bilmeyen birisine, kitap okuması gerektiğini söylemek gibi saçma görünse de utangaçlık durumundan kurtulma serüvenimizin ilk adımını bu şekilde atmalıyız. Ne kadar utansak ve zorlansak da bu şekilde bir başlangıç yapmamız gerekiyor. 1-2 hafta boyunca yolda gördüğümüz ve hiç tanımadığımız insanlara selam vererek utangaçlık tabusunu yıkmaya, öz güvenimizi artırmaya başlamalıyız. Tabi ki içlerinde selamınızı almayan veya sizi duymayan insanlar da olacaktır ama aldırış etmeden kararlı bir şekilde uygulamaya devam etmelisiniz.

2.Bağırın

Burada ki bağırmaktan kasıt durduk yere manasızca bağırmak değil. İşlek bir yolda veya ortamda herhangi bir kişiyi çağırır gibi bağırın. Mesela uzaklara bakarak çokta moda olmayan bir ismi çağırın. Etrafınızda ki insanların size bakması rahatsız edici olabilir ama utangaçlık duygunuzun artmasında ki en büyük nedenin o insanlar olduğunu hatırlayın ve kararlı bir şekilde bir kez daha bağırın. Korkularının üzerine git prensibi ile aynı doğrultuda ilerleyen bu yöntemlerin faydasını istikrarlı bir şekilde yapmaya devam ettiğinizde göreceksiniz.

3.İnsanlardan Mantıksız Şeyler İsteyin

Farkında olmadan, çoğu kez insanların sebep olduğu bu aşırı utangaçlık durumunu, yine insanları kullanarak yenmeye çalışıyoruz. Bu adımda ise insanlardan veya herhangi bir marketten, yanlış anlaşılmaya sebep doğurmayacak mantıksız şeyler istemeliyiz. Yine ufak şeylerden başlayıp yavaş yavaş isteklerimizin ve istediğimiz kişilerin mantıksızlığını artırmalıyız. Örnek verecek olursak bir kitap mağazasına girip pet bardak satıp satmadıklarını sorabilirsiniz. Ya da bir kıyafet mağazasının çalışanına bilgisayar satıp satmadığını sorabilirsiniz. Bu yöntemi gün geçtikçe saçmalaştırmalı ve bunu yaparken herhangi bir tartışmaya mahal vermemek için ciddi bir şekilde gülmeden konuşmalısınız. Seçeceğiniz mağazalar da sizin dalga geçtiğinizi zannedip ters tepki vermeyecek büyük mağazalar olmalı. Böylece utangaçlık duygusunu yenebilecek insanlar içinde daha rahat olacaksınız.

 

Utangaçlığımızı Nasıl Yeneriz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ? Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir? Kariyer Danışmanlığı Nedir, Ne İş Yapar? Akıllı Ev Eşyaları Neden Kitap Okumalıyız? Adsense Gelir Artırma

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |