Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ana Sayfa » GENEL » Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzün değişilmezleri arasında olan televizyonlar artık evlerimizin vazgeçilmez parçaları haline geldi. Her evin olmazsa olmazları arasında olan televizyonların satın alma aşamasında belli başlı kurallara dikkat edilerek alınması hem tüketiciyi mutlu edecek hem de verdiğiniz para boşa gitmeyecek. Peki Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle yeni bir televizyon almaya karar verdiniz ve hangi özelliklere sahip bir televizyon alacağınızı bilmiyorsunuz. İlk olarak satın alacağınız televizyonunuzu evinizin hangi odasında kullanacağınıza karar verdikten sonra odanın genişliği ve ebadına uygun olarak televizyon ekranı seçimi yapmalısınız. Ufak bir alana sahipseniz çok fazla büyük ekrana sahip olan bir televizyon tercih etmemelisiniz. Günümüzde genellikle salonlarda kullanım amaçlı tercih edilen televizyon boyutu 106 cm ile 165 cm aralığında değişiklik göstermektedir. Ekran boyutuna karar verdikten sonra elinizdeki bütçe doğrultusunda televizyonun ek özelliklerinin ne şekilde olacağının tercihini yapabilirsiniz. Eğer teknolojiyle aranız iyiyse verdiğiniz paranın tam anlamıyla karşılığını almak istiyorsanız televizyonunuzu aldıktan sonra uzun bir süre kullanırım diyorsanız şimdi hemen hemen yeni nesil televizyonların tamamına yakını 4K özelliklere sahip televizyon tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Geçmiş dönemlerde 3D televizyonların moda haline gelmesinin ardından teknolojini gelişmesiyle birlikte 4K yayınlar evimize girmeye başladı. 4K’dan bahsetmişken kısaca ne olduğundan da kısaca bahsedecek olursak 4 Kat Ultra-High Definition (UHD) dediğimiz kısaca ekranın daha rengin normal yayınlara kıyasla daha doygun ve canlı olduğu yayınlar diyebiliriz. 4K Televizyonlar ekran üzerindeki piksellerin fazla olması sebebiyle yayın anlamında üst düzey bir izleme deneyimi sunmaktadır. Şunu da belirtmeliyiz ki Avrupa da belli başlı kanallar 4K yayına geçerken ülkemizde şu an için sadece TRT 4K yayını şifresiz olarak izlenmektedir.  Ayrıca özel platformlarda Digitürk’ün 4K Bein İz ve Bein Sports yayınları bulunmaktadır.

Daha sonrasında televizyon seçiminde dikkat edilmesi gereken farklı bir konu ise alacağınız ürünün markası ülkemizde Türkiye menşeili televizyon satışı yapan yerli firmalar mevcuttur fakat birçok kişi bu markaları yetersiz görerek daha fazla paralar harcayarak Avrupa da üretilen marka haline gelmiş firmaları tercih etmektedirler. Alacağınız televizyonun marka seçiminde dikkat etmelisiniz müşteriye sadece satış öncesi değil satış sonrası da mağduriyet yaşatmayacak güvenilir bir firmanın ürününü tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Daha sonrasında Hertz dediğimiz ekran tazeleme hızına dikkat etmeniz gerekmektedir tazeleme hızı ne kadar yüksekse alacağınız televizyonunuzda izlediğiniz yayın bir o kadar kusursuz ve daha fazla detayları izleme imkanına sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Üretilen yeni nesil televizyonlarda tercih etmesiniz dahi birçok cihazın kendiliğinden firmanın yapmış olduğu belli başlı özellikler mevcuttur.

telezivyon alırken dikkat

Beklentiniz Nedir?

Kullanıcı olarak bir televizyondan beklentiniz kişiden kişiye farklılık göstermektedir kimi kullanıcılar için televizyonda internet özelliği, kendiliğinden uydu alıcısına sahip olma önemli bir özellik değildir ve bunları kullanmayabilirler. Günümüzde kurumsal firmalar tarafından 25.000 – 30.000 TL gibi rakamlara çıkan televizyon satışları yapılmaktadır. Aslında televizyon tercihi yaparken kendi kullanacağınız özellikler doğrultusunda bütçenize uygun bir seçim yapmanız gerekmektedir televizyonda özellik artıkça fiyat olarak yükseliş görülecektir. Televizyon seçimlerinizde iyi bir fiyat araştırması yaparak televizyon almanız yararınıza olacaktır piyasada gerek internet üzerinden gerekse alışveriş mağazalarında aynı marka ve modele sahip televizyonların aralarında firmadan firmaya farklılık gösterdiği görülmektedir. Bu sebeple televizyon alırken çok fazla aceleci davranmamalı tercihleriniz doğrultusunda hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Psikoloji Nedir? Akıllı Evlerde Neler Olmalı

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |