Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Ana Sayfa » GENEL » Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?
Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Bütün bir kış boyunca çalıştık ve vaktimizin çoğunu evde geçirdik. Kısacası güzel bir tatil hak etmiş bulunmaktayız. Peki nereye gideceğimizi düşündüğümüz kadar, tatile giderken yanımıza neler almalıyız diye de epeyce düşünmüş olmalısınız. Gelin, tatile giderken yanımıza neler almalıyız birlikte bakalım.

1.Güneşten Koruyucu Araç ve Gereçler

Tatil için tercih ettiğiniz bölge sıcak bir iklime sahipse ve denizin tadını doyasıya çıkarmayı planlamışsanız mutlaka güneşin zararlı ve yakıcı ışınlarından korunmalısınız. Yanınıza alacağınız şapka, bandana, güneş kremi ve güneş gözlüğü ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca deniz dışında dışarıda geçireceğiniz zamanlar için, ince beyaz bir tişört almanız yerinde olacaktır. Akşamında, güneş yanığı acılarıyla veya güneş çarpmasıyla gelen baş ağrısıyla zehir olan bir tatil istemezsiniz.

2.Duş ve Kişisel Bakım Malzemeleri

Uzun süreli bir tatil planlamışsak, otelin bize sunmuş olduğu duş  ve kişisel bakım malzemeleri yetersiz kalabilir. Bu sebeple yanımıza saç şampuanı, duş jeli, tırnak makası, tarak, lif, duş havlusu, kullanıyorsak deodorant, parfüm gibi malzemeleri almalıyız. Bu saydığımız malzemelerin ebatları ne kadar küçük olursa taşınması ve yer kaplaması açısından daha faydalı olacaktır. Ayrıca yanınıza alacağınız etkili bir deodorant, sıcağın da etkisiyle oluşan ter kokusunun önüne geçerek, çevrenizde ki insanlara kötü kokmanızı önleyecektir.

3.Fotoğraf Makinesi

Evliya Çelebi gibi gezip gördüğümüz yerleri ve başımızdan geçen anıları bir deftere not etmiyorsak yanımıza mutlaka ufak bir fotoğraf makinesi almalıyız ki anılarımızı ölümsüzleştirelim, ilerleyen zamanda baktığımızda tebessüm edelim. Aslında her insanın cebinde ufak bir fotoğraf makinesi, yani cep telefonlar bulunmakta. Ama şarjının bitmesi, telefon hafızasının dolması gibi durumlarla karşılaşıp anı yakalayamamak oldukça can sıkıcı olsa gerek. Ayrıca telefondan çekmiş olduğumuz fotoğrafları çıkarttığımızda kalitesi de bozulmakta. Bu sebeple piyasada bütçenizi çok fazla zorlamayacak, kaliteli bir fotoğraf makinesi almanız size fayda sağlayacaktır. Yaptığınız tatil ve tatil anılarınız o an için ne kadar unutulmaz görünse de, her olay gibi ilerleyen zamanda unutulmaya yüz tutacaktır. Bu anıları ölümsüzleştirmek de sizin elinizde.

Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Psikoloji Nedir? Akıllı Evlerde Neler Olmalı

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |