Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar

Ana Sayfa » GENEL » Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar
Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden bugüne yaşanılan sorunların en başında yer alırken şarjın hızlı bitmesi akıllarda yer edinmiştir. Akıllı telefonlar gün geçtikçe içerisindeki pillerin eskimesi de gayet normaldir. Fakat bu konuda yapılan bazı eksik hatalar bulunmaktadır. Akıllı telefonların pilinin daha uzun süre ve verimli bir şekilde kullanılmasını isteyen kişiler akıllı telefonu şarj ederken sıklıkla yapılan hataları mutlaka incelemelidir. Çoğu Akıllı telefon kullanıcılarının düştü en büyük hatalardan biri olan cihazın pilini sürekli tamamen bitirip tekrar doldurmaktır. Genel olarak lilon ya da lipo teknolojilerine sahip olan akıllı telefonlar eski pillerden farklı olması üzerine pilin sonuna kadar bitirilmesine gerek duyulmamaktadır. Fakat akıllı telefonlarının pili bittiği takdirde direkt olarak eski pillerden farklı olarak bilinmesi üzerine sonuna kadar bitirilmesine gerek duyulmamasından dolayı pilin tam şarj edilmesi de pilin ömrünü uzatan bir faktör değildir.

Pili Şarj Ederken Akıllı Telefonu Kılıfın İçerisinden Çıkarmamak

Akıllı telefonlar yere düştüğü takdirde hemen kırıldığını tecrübeler sonucunda fark ederiz. İyi bir akıllı telefon satın alındığında telefon kılıfını da beraberinde sipariş  etmek en çok  tercih edilen alternatifler arasında yer almaktadır. Nerede düşüp kırılacağı belli olmayan Akıllı telefonları korumak için şarj ederken kılıfları çıkarmamak pil performansını olumsuz şekilde etkilemektedir. Kimyasal bir içeriğe sahip olan Li-ion pillerin ideal performansla çalışmaları adına belirli sıcaklık değerlerini üstüne çıkmaması gerekmektedir.

Akıllı Telefonu Yanlış Ortamlarda Şarj Etmek

Akıllı telefonların şarjı dolsun diye bırakılan yerin yüksek sıcaklığa sahip olmayan bir nokta olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yapılan en büyük hatalardan biri olan akıllı telefonu şarja taktıktan sonra lap top ya da bilgisayar kasası yanı sıra kettle gibi ısı üreten cihazların yakınlarına bırakmak olmaktadır. Bunun dışında Akıllı telefonlar klimaya çok yakın olduğunda yani muhtemelen çok soğuk bir bölgede şarj etmek de olumsuz etki yaratmaktadır. Telefonlar ne çok sıcak ne de çok soğuk olmayan bir atmosferde şarj edilmelidir.Çünkü pil performansı için en iyi sonuçları doğuran atmosferler bu bölgeler olmaktadır. Bu sayede uzun süreli olarak akıllı telefonları kullanmak mümkün hale gelmektedir.

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab Aft Bitkisel Çözüm İnternet Bankacılığının Faydaları Nelerdir? İtfaiyecilik Nedir? Web Sitesi Neden Yavaş Açılır? CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |