Sağlık Takip Cihazları

Ana Sayfa » GENEL » Sağlık Takip Cihazları
Sağlık Takip Cihazları

Sosyal medya toplumumuzun her anını paylaşmaya teşvik ederken giyilebilir Sağlık takip cihazları da en çok tercih edilen kategoriler arasında yer almaktadır. Kemere yada bileğe takılan adım sayarlar senelerdir sektöründe var olan cihazlar olmaktadır. Aynı zamanda akıllı telefonlarda ivmeölçer ya da GPS kullanarak hareketleri takip edebilecek bir sürü uygulama bulunmaktadır. Fakat sağlığı iyileştirme konusunda gerçekten ciddi adımlar açılmak isteniyorsa yakın dönemlerde sektöründe çıkmış ya da çıkacak olan bir sürü giyilebilir teknoloji ürünleri toplumumuzu beklemektedir. Yenilen içilen her şeyi yapılan egzersizleri takip ederken aynı zamanda uyku düzenini dahi uykuda hareket etme durumuna bağlı olarak ne kadar derin ya daha kısa olduğunu gösteren uygulamalar mevcuttur.

Uyku ve Nefes Monitörü

Uyku sorununa çözüm arayan sektörler arasında yer alan Smartsleep firması uyku takip cihazı imal etmiştir. Bu cihazın farklı olduğunu iddia eden detaylar ise uyku kalitesi ve uyku saatlerini ölçmek ile kalmayarak nefes alıp verme düzenini de analiz ediyor olmasıdır. Uyku esnasında yeterince oksijen alıp almadığını ölçen ilginç cihaz doktora gidip gitmeme konusunda da kişiye analizli bilgiler sunmaktadır. 20 saat süresince kesintisiz olarak çalışabilen bu sensör tek şarj ile birkaç gece uyku ve nefes analizi yapılabilmesine olanak sağlar. Bu sayede kısa zaman içerisinde uyku ve nefes analizi yapma şansına sahip olabilmek mümkündür.

Muse

Meditasyon yapmak isteyen fakat bir türlü zihnini boşaltmayı başaramayan kişilerin tercih ettiği muse ile meditasyon yapmak daha alternatifli bir hale dönüşmektedir. Meditasyon yardımcısı olan Muse giyilebilir teknoloji ürünleri arasında en ilginç alternatiflerden biri olarak toplumumuzu karşılamaktadır. Araştırma düzeyinde olan EEG cihazı olarak tanımlanan yani beyin dalgalarını analiz eden bu cihaz sayesinde zihni daha etkili bir şekilde boşaltmak ve meditasyon yapmak mümkün hale gelmektedir. Meditasyon verilerini analiz etmenin ve kişiye daha etkili meditasyon için tavsiyeler sunan bu konuda kendisini geliştirmeyi sağlayan cihaz kişiyi Nirvana’ya ulaştırmayı hedef edilmiş durumdadır. Daha rahat ve daha konforlu meditasyon yapmak isteyen kişiler bu cihazı temin ederek eskisinden daha rahat bir şekilde beynini boşaltabilmektedir.

Sağlık Takip Cihazları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR? Spor Yapılabilecek En Uygun Mekanlar GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER BEYİN KANSERİ NEDİR, BELİRTİLERİ NELERDİR? ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? Uykumuzu Nasıl Açarız

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |