Sağlığımıza Ne Kadar Hassasiyet Gösteriyoruz?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Sağlığımıza Ne Kadar Hassasiyet Gösteriyoruz?
Sağlığımıza Ne Kadar Hassasiyet Gösteriyoruz?

Büyüklerimiz her zaman derler her şeyin başı sağlık diye fakat günümüzde bir çok kişi sağlığının kıymetini bilmiyor. İnsan nankördür elinde olanın kıymetini pekte bilmez açıkçası birçok insanın sağlık hiç aklına gelmez Allah’tan hep para isterler o parayı harcayacak sağlık olmadıktan sonra o paranın ne anlam ifade edeceğini düşünmezler. Peki bizler sağlığımıza ne kadar hassasiyet gösteriyoruz?

Hiç düşündünüz mü? Sabah mutlu bir şekilde uyandınız ve sağlığınız yerinizde koşabiliyor,konuşabiliyor,yaptıklarınızdan keyif alabiliyorsunuz.Peki hiç halimize şükrediyor muyuz? Çevremizde birçok kişi bu konuda oldukça vurdumduymaz davranmaktadır. Kendimizi başka birinin yerine koyup o kişinin neler yaşadığını kendi dünyasında neler hissettiğini birçoğumuz belkide bu konuyu unutarak hayatımızı sürdürmekteyiz.

Hiç kendinizi bütün hayatı boyunca tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda kalan birinin yerine koydunuz mu? Ne zaman sağlımız gitse en ufak bir griple karşı karşıya kalıp vücut direncimiz düştüğü zaman aklımız başımıza geliyor ama iş işten geçmiş oluyor. Bizler toplum olarak bazı şeylerin farkına çok geç varan bir elimizde olan nimetlere şükretmesini bilmeyen bir toplumuz bu hepimiz için geçerli değil ama birçoğumuz böyleyiz. Elimizde olan şeylerin kıymetini ya bilmiyoruz ya da daha sonradan farkına varıyoruz ama o zaman iş işten geçmiş oluyor. İnsanın en önemli varlığı ailesidir hayatında. Ailemizin hayattayken kıymetini bilmeyip daha sonrasında onları kaybettikten sonra değerlerini anlamamız bizim için çok bir şey kazandırmayacaktır. Sağlığımız da bir çok kişi tarafından dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlarımızdan bir tanesidir. Çok paramız var en lüks model araba en güzel evlerde oturacak paramız var ama sağlığımız olmadıktan sonra bunların hiçbirinin değeri bulunmamaktadır.Sonradan pişman olacağımız şeyler yapmamalı elimizden geldiğince dikkatli ve hassas olmalıyız.Ne yazık ki bu şekilde davranmıyoruz sürekli kendimizi düşünmeden davranıyor ve buna göre hareket ediyoruz. Hayata sadece 1 kez geliyoruz ve hayattan göçüp gittikten sonra bir değeri anlamı kalmıyor. Kendimizi sevelim sağlımıza gerekli özeni gösterelim. Her şeyin başı gerçekten sağlık maddi sorunlarımız olabilir zor durumda olabilir sıkıntılı bir süreç geçirebiliriz bunlar bir şekilde düzelir ama sağlığımızı kaybettiğimiz zaman geri kazanmak belkide mümkün olmayabilir. Bu sebepten dolayı elimizde olan şeylerin kıymetini bilelim…

Sağlığımıza Ne Kadar Hassasiyet Gösteriyoruz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sitesi Neden Yavaş Açılır? WebAilem.Com Açılışa Özel Flash Bellek Ödüllü Çekiliş Kampanyası Ramazan’da Sağlığınıza Dikkat Edin Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir? İtfaiyecilik Nedir? Enerjik Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |