Rüya Nedir? Neden Görülür?

Ana Sayfa » GENEL » Rüya Nedir? Neden Görülür?
Rüya Nedir? Neden Görülür?

Rüyalar, kimi sabahlar uyandığımız andan itibaren bizleri etkisi altına alabilen, bütün gün etkisinden kurtulamadığımız, ne gördüm, nasıl gördüm diye sürekli düşünmeden duramadığımız işitsel, görsel algı ve duygulardan oluşur.

İnsan vücudu gün içerisinde yorgunluktan dolayı halsiz düşerek dinlenmek ihtiyacı duyabilir. Bu sırada yarı uyanık olarak hayaller görebiliriz. Bunlar tam anlamıyla rüya sayılmaz. Şöyle ki gün içerisinde aklımıza takılan olaylar gözlerimizi kapatıp dinlenme fırsatı bulduğumuzda karşımıza harmanlanmış şekilde hayal olarak görünebilir. Kısacası bilinçaltımızda yer edinen konuları kısa bir uyku sırasında bile hayal olarak görebiliyoruz.

Peki Neden Rüya Görürüz?

Ruh bedenden kısa bir zaman ayrıldığında yaşanan olaylar bütününe rüya denilmektedir. Bizler uyku esnasında bu hayalleri görürken daha uzun bir zaman içerisinde gördüğümüzü sanırız ama aslında rüyalarda yaşanan olaylar 90 saniyeyi geçmezler.Her insan mutlaka rüya görür. Uzmanlar bunu bilinçaltında yatan isteklerin dışa vurumu şeklinde açıklarlar. Fakat yorgun olmasak dahi kimi zamanlar uyanıncaya kadar birden fazla arka arkaya gördüğümüz rüyalar da vardır. Bu rüyaların bir kısmını hatırlar, kimisini de ne kadar düşünsekte hatırlayamıyoruz. Elbette rüyalarının tamamını hatırlayıp anlatan, hatta rüyalarında gördüklerini yaşayan kişilerde yok değil…

Rüya Türleri

  • Basit Rüyalar: Bu rüyalar gün içerisinde kişilerin kafasından atamadıkları düşünceleri, ilgilendikleri konuları, uykuya daldıkları esnada rüya olarak görebilirler. Bunlar basit rüyalardır. Üzerinde çok fazla yorum yapılması gerekmez.
  • Tekrarlanan Rüyalar:Bu tip rüyalarda kişiler genellikle aynı rüyaları görürler, öyle ki gece yattıklarında aynı rüyaya kaldığı yerden devam ederler. İlginç gelebilir ama bu tip rüyaları görenlerde, rüyadaki yer hatırlanmaz sadece his olarak oraya aitlik ve yabancılık hissi duyulmaz.
  • Gerçek Rüyalar: Bazı insanlar hayatında yaşaması gereken olayları rüyalarında olduğu gibi görüyorlar. O yüzden etrafınızda böyle kişiler varsa onların hissiyatına güvenmelisiniz.

Rüya Nedir? Neden Görülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uykumuzu Nasıl Açarız Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Çay Ağacı Yağı ADET SANCISINA NE İYİ GELİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |