Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ana Sayfa » EĞİTİM » Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir?
Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir?

Eğitim hayatında teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesiyle beraber eğitim sektöründe de fark lı eğitim sistemleri oluşmuştur. İnternet aracılığıyla ev ortamında gerçekleşen, öğretmen ile öğrencinin bir arada olmasına gerek duyulmayan eğitim modelidir. Bu eğitim şekliyle bizler kendimizi geliştirmek istediğimiz alanlarda ücretli veya ücretsiz eğitim seçeneklerini kullanarak istediğimiz alanda eğitim görebiliriz. Dolayısıyla online eğitim bu yönüyle içinizde ukde kalan eğitimi almanız konusunda size destek sağlar.

Bu eğitimlere katılmak ve işleyiş hususunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu makalemizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Online Eğitim Nasıl Verilir?

Online eğitim, ses, video ve bilgisayar ile online şekilde yapılır. Sürekli çalışma hayatından yabancı dil eğitimine veya yurt dışındaki eğitim programlarına vakitsizlikten katılamayan kişilerin tercih ettikleri eğitim sistemidir. Genel anlamda bu sistemde dersler eğitim kurumlarının belirlemiş olduğu yöntemlerle işlenir. Bu sistemde öğrencilere şu şekilde hizmet sunulabilir.

  • Eş Zamanlı Dersler: Bu sistemde sanal olarak sınıflar oluşturulur. Bu sınıflarda öğretmen ve öğrenci eş zamanlı olarak online sisteme giriş yaparlar.
  • Eş Zamansız Dersler: Burada kitaplar, dersler ve gerekli eğitim araçları öğrencilere sunularak, öğrenci vakit ayırabildiği süre zarfında eğitimine devam edebilir.
  • Karma Model: Karma denilen sistemde gerek eş zamanlı gerekse bireysel zamanlı ayrı olarak da eğitim gerçekleştirilebilir.

 

Online Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Online Eğitim öncelikle kişiye mekân ve zamandan bağımsız olarak eğitim alabilmesini mümkün kıldığı için tercih edilir.  Online eğitimin tercih edilmesinde öne çıkan sebepler şöyledir.

  • Ekonomik Olması: Online eğitim özellikle okul, dershane ve yol masrafları gerektirmediğinden diğer eğitim sistemlerine göre maliyeti azdır. Bu nedenle online eğitim kişiler tarafından daha avantajlı olarak algılanır.
  • Esnek Olması: Bu eğitim sistemi, eğitim alacak kişiye istediği vakitlerde ders çalışması imkânı tanır. Devamsızlık sorunu yaşamadan rahatlıkla evinizden istediğiniz eğitimi alabilirsiniz.
  • Engelliler İçin Büyük Kolaylık: Özellikle engelli bireyler hiçbir sıkıntı yaşamadan evlerinden istedikleri saat diliminde eğitimlerini alabiliyorlar.
  • Erişim Kolaylığı Sağlaması: Online eğitim sistemi öğrencilerine anlayamadıkları konuları tekrar etme şansı verir. Bu sistem ile öğrenciler 7/24 derslere rahatlıkla ulaşabilirler.

 

Online Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur? Rüya Nedir? Neden Görülür? Bilişim Teknolojileri Nedir? MODERN ÇAĞIN HASTALIĞI SİNİR SIKIŞMASI Cinsel İstek Kaybı

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |