Maket Ev Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » GENEL » Maket Ev Nasıl Yapılır?
Maket Ev Nasıl Yapılır?

Eskilerde ilkokul dönemlerimizde bizden istenen maket evler şimdilerde birçok üniversite öğrencisi içinde istenen performans ödevlerinin başında gelmektedir. Tabi bu her üniversite için geçerli olan ve her bölüm için geçerli olan bir durum değildir. Bu bölümlerin başında okul öncesi öğretmenliği ve zihinsel engelliler bölümleri gelmektedir. Fakat şimdi bizim size anlatacağımız maket ve yapımı her yaş ve sınıf grubu için rahatlık ile yapabileceği bir model ve kolay bir tasarım olacaktır.

Maket Ev Yapmak İçin,

Öncelikle maket evi ne ile yapmak istediğinize karar verin. Mesela; kartondan yada tahta parçalarından yapabilirsiniz. Eğer ki maket evinizi kartondan yapmak istiyorsanız almanız gereken malzemeler; karton, mukavva kağıdı, vernik; renkli parşemen kağıtları, çakıl taşları, yapay çim, tutkal, makas gibi malzemelerinizi hazırladıktan sonra evin yapımına geçebilirsiniz.

Maket Ev Yapımı

Malzemeleriniz tamam olduktan sonra; önce karonu dikdörtgen şeklinde kesin ve kenarlarını hafif katlayarak küçük bir kutu şeklini verin açık kenarını tutkal ile tutturun. Sonra kalan karton bir kısmı ile çatı şeklini vererek çatıyı da evin üstüne tutkal yardımı ile evin üstüne denk ve simetrik gelecek şekilde tutkallayın. Sonrasında zemin için büyükçe bir karton kesin ve evin üstü tutkal ile tutacak şekilde tam altına en az dört bir yandan 3 parmak mesafe kalacak şekilde tutkalların. Bu sayede eviniz genel hatları ile tamamlanmış olacak.

 

Yapay çimler ile bahçe yapabilir ve çakıl taşları ile evin alt kısmını süsleyebilirsiniz. Parşomen ve renkli kartonlar ile evin çatısı ve duvarlarının rengini belirleyip vernik ile renk ve parlaklık kazandırın. Unutmayın evin şeklini verdikten sonra gerisi sizin hayal gücünüze kalmış olacaktır. Daha fazla model için ve bilgi için bakabilirsiniz.

 

Maket Ev Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Uykumuzu Nasıl Açarız

Uykumuzu Nasıl Açarız 05 Şubat 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güneş enerjisi nedir? Neden Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmeliyiz? Astronomi Nedir? Çocukların Gelişiminde Kahvaltının Önemi Nedir? Ezber Nasıl Yapılır? Evsel Atıkların Değeri

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |