Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Ana Sayfa » GENEL » Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?
Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Birçok kişi günümüzde bankaların müşterilerinden kestiği kart aidatlarından dolayı şikayetçidirler. Peki kredi kartı aidatı nasıl geri alınır?

İstisnai durumlar haricinde hemen hemen her banka kullanılan kredi kartlarına yıllık aidat ücreti yansıtmaktadırlar. Müşteri sınıflandırmasına göre kesilen tutarın rakamı değişiklik göstermektedir. Bankalar müşterinin şikayetleri doğrultusunda kesilen kredi kartı aidatlarını iptal edebilmektedirler fakat bazı bankalar iptal işlemi gerçekleştirmeyip iptal edilebilmesi için müşteriden bir takım gerekçeler ya da şartlar talep edebilmektedirler. Müşteriler bankaya kart aidatlarının kendilerine iade edilmesini talep ettikleri zaman bankalar tarafından otomatik ödeme talimatı vb. gibi işlemler yapıldığı takdirde ancak kart aidatları kendilerine iade edilebileceği bilgisi verilmektedir, fakat bu konu gerçeği yansıtmamaktadır.

kredi kartı aidatı

Bankaların bu zorlu sürecinde her ne kadar müşteri haklı olsa dahi bankalar ücret iadesi sağlayabilmek adına müşterilerini zor durumda bırakmaktadırlar. Yaşanan bu süreçte müşterilerin geri adım atmadan kararlı bir şekilde kendisinden kesilen ücreti geri alma adına kararlı bir tutum sergilemeleri gerekmektedir. Bu süreçte yapılması gereken ilk işlem kredi kartı veya bankomat kartlarını iptal etmeleri ve kartlarını kullanıma kapatmaları yeterli olacaktır. Bankaların birçoğu müşterilerini kaybetmek istemeyeceklerinden dolayı sizden kesmiş oldukları kart aidatlarını bu şekilde size iade etme adına karar verecekler ve çözüm yolu bulmaya çalışacaklardır. Ayrıca birçok işlem için kullandığımız e-devlet sistemi üzerinden arama kısmına “TBB bireysel müşteri hakem heyeti” yazarak kart aidatlarını geri alma konusunda talep oluşturabilmektedirler.

 

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? Sivilceler Nasıl Geçer? Oyuncakların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |