Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir?

Ana Sayfa » EĞİTİM » Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir?
Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir?

Her insanın kendine has davranış şekilleri mevcuttur. Kişilerin değişik olay ve durumlar karşısında sergilemiş olduğu bu davranışlar ise adeta sahip olduğumuz kişilik hakkında bilgi veren sözlükler gibidir. Kendinizin veya karşınızdaki kişinin yaptığı davranışların, aslında hangi kişilik yapısını yansıttığına gelin birlikte bakalım.

1.Hızlı Yemek Yiyenler

Arkadaşınızla yemek yerken arkadaşınızın, daha yemeğin yarısına bile gelmeden yemeği bitirmiş olması sizi şaşırtmış olabilir. Yemeği hızlı yemek gibi zararlı bir davranış sahibi olan kişilerin, günlük hayatında da aceleci olduğu, işlerinin çabucak halledilmesini istediği yapılan araştırmalarla belirlenmiştir. Aceleci bir yapıda olmak kişilik rahatsızlığı mıdır bilinmez ama karşı taraf için genelde can sıkıcı olmaktadır.

2.Çok Uyuyanlar

Hiç şüphesiz uyku, bedenimiz için en büyük ihtiyaçlardan birisidir. İhtiyaçtan fazlasını uyuyan,  gününün büyük bir bölümünü yatakta, uykuda geçiren ve bunu davranış haline getiren insanların kişilik özellikleri de etrafımızda görebileceğimiz tarzda. Bu tarz kişiler olaylara olumsuz bakmakta ve yoğun bir üşengeçlik hali yaşamaktadır. Genellikle hiçbir iş yapmak istemeyen ve sürekli halsizlikten şikayet eden bu insanların, böyle olmasının sebebi de davranış haline getirdikleri, düzensiz ve fazla uyku diyebiliriz. Ayrıca bu tarz kişiler çok çabuk sinirlenip, hiç olmayacak davranışlarda bulunabilir.

3.Tırnaklarını Yiyenler

Tırnak yemek kulağa pek hoş gelmese de, bunu davranış ve alışkanlık haline getirmiş insanlara rastlamışsınızdır. Bu insanlar çoğu zaman kendilerini öylesine kaptırıyorlar ki, iş acı çekmeye kadar gidiyor. Tırnak yiyen insanları kişilik olarak inceleyecek olursak, sürekli olarak kafasının içinde bir şeyleri düşünen, en ufak olayda stres haline girebilen ve çoğu zaman sinirlerine hakim olamayan bir kişilik ile karşılaşacağız. Tırnağını yiyen bir insan ile karşılaştığımızda, kafasında bir düşünce olduğunu veya canını sıkan bir durumun olduğunu anlamalı ona göre hareket etmeliyiz.

4.Yavaş Konuşanlar

Çoğu zaman dinlemeye tahammül etmekte zorlandığımız ama kıramayıp dinlediğimiz ya da dinlemek zorunda kaldığımız bir insanın da kişilik özellikleri ve ruh halleri oldukça farklı. Yavaş konuşan kişilerin genel kişilik özellikleriyse, sakin olmaları ve genelde düşünerek konuşmalarıdır. Bu tarz kişileri sinirlendirmek oldukça zordur ve sinirlendikleri zamanda da susturabilmek oldukça güçtür.

Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar Gözaltı Morluklarına Veda Etmek İçin Öneriler Motivasyon Nedir? Ezber Nasıl Yapılır? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |