Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Ana Sayfa » GENEL » Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız?
Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Kilo verebilmek için uzun uğraşlar sergileyen insanlara ek olarak, kilo almak için de çabalayan insanlar bulunmakta. Kilo almak, zayıflığından şikayetçi olan insanların en büyük isteği. Bu uğurda denemedikleri yöntem, yemedikleri yiyecek kalmasa da halen kilo alamamaktan şikayetçiler. Peki kilo alabilmek için ne yapmalıyız? Nasıl bir yöntem izlemeliyiz gelin birlikte bakalım.

 

1.Ölçülü Beslenmek

Dengeli ve düzenli beslenmenin yanında, ölçülü yani yediğimiz yiyeceğin miktarını, kalorisini, proteinini ve içerdiği diğer bileşenleri ölçerek ve not ederek beslenmeliyiz. İnsan gün içinde ki aktivite ve faaliyetlerini vücudunda ürettiği enerjiyle yapar. Bu enerjiyi de almış olduğu protein, yağ ve karbonhidratlar sayesinde üretir. Kilo almak için öncelikle ortalama olarak günlük yaktığınız enerjiyi bilmeli ve bu enerjinin daha fazlasını yiyeceklerden, destek ürünlerinden vücudunuza almalısınız. Karbonhidrat yönünden zengin yiyecekleri bolca tüketmeli, uzun süre aç kalmamalısınız. Uzun süre aç kalmanız, vücudunuzda ki yağları da yakarak, daha fazla kilo kaybetmenize ve amacınızdan uzaklaşmanıza sebep olacaktır.

2.Düzenli Spor Yapın

Boş vakitlerinizde, deneyimli bir hocanın size uygun hazırladığı bir programla spor yaparak, vücudunuzda ki kas hacmini artırıp kilo alabilmeniz mümkün. Ayrıca kilo almanıza ek olarak güzel ve fit bir vücuda da sahip olacaksınız. Spor yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı var. Beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ölçülü Beslenmek başlığında da anlattığımız gibi yaktığınız enerjiden daha az bir enerjiyi vücudunuza alırsanız, kilo almak bir yana daha fazla kilo vermeniz söz konusu olacaktır.

3.Destek Ürünler Kullanın

Kilo almak isteyen insanların diğer bir şikayeti ise iştahlarının olmaması ve buna bağlı yemek yememe isteği. Bu tarz durumlarda güvenilirliği tescillenmiş, dolandırma amacıyla satışa sunulmadığını düşündüğünüz destek ürünler kullanabilirsiniz. Özellikle karbonhidrat tozu, spor ile birlikte kullanıldığı zaman fayda gösterecek önemli etmenlerdendir. Her şeyde olduğu gibi karbonhidrat tozunun da fazlası ve ölçüsüz kullanılması sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Kaliteli ve güvenilir markaların bu ürünlerini temin ederek, spor danışmanınız veya bir diyetisyen yardımıyla, ölçülerini ayarlayıp gönül rahatlığıyla kullanabilir ve bu sayede kilo alabilirsiniz.

Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Osman Korkmaz11 Mayıs 2019

O kadar yazı okudum ama en mantıklısının ve işe yarama konusunda en etkilisinin bu olduğu kanaatine vardığım faydalı bir makale olmuş. Bu tarz makalelerin devamını bekliyorum. Teşekkürler

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR? Spor Yapılabilecek En Uygun Mekanlar GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER BEYİN KANSERİ NEDİR, BELİRTİLERİ NELERDİR? ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? Uykumuzu Nasıl Açarız

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |