3 Boyutlu Görüntü Çekebilen 360 Derecelik Katlanır Kamera

Ana Sayfa » GENEL » 3 Boyutlu Görüntü Çekebilen 360 Derecelik Katlanır Kamera
3 Boyutlu Görüntü Çekebilen 360 Derecelik Katlanır Kamera

 

Toplumumuzun oldukça fazla ilgisini çeken 360 derece de fotoğraf ve video çeken kameralar imal eden Çin insta360 firması yeni modeli İnsta360 Evo ile bu teknolojiyi bir adım daha ileri götürmüştür. Sektörüne yeni sürülen Evo katlanıp açılabilir özelliği ile sadece 360° derece değil aynı zamanda üç boyutlu şekilde gerçekleştirebilmektedir. 180 derece açılı iki kameranın yan yana gelmesi beraberinde oluşan katlanabilir kamera bunun yanında son derece küçük boyutlarda bir cihaz olarak sektörüne sunulmuştur. Dizaynı ve kullanım türü olarak bu alanda birçok kamera tarafından taklit edileceği de düşünülmektedir.Saniye içerisinde 30 kare ve 5,7 K çözünürlüğe kadar görüntü çekebilen Evo saniyede 50 ya da 100 kare ile çekim yapma özelliğini de içerisinde barındırmaktadır.

5G Teknolojisi

5G teknolojisi son dönemde en çok konuşulan yeni gelişmeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda 5G Mobile cihazların kullanılması üzerine hücresel ağlarda bulunan teknolojik altyapının yeni kuralları ile yeniden yapılandırılması anlamına gelmektedir. Bu çerçevede radyo frekansları olmak üzere işlemciler ve antenlerin kullanım şeklinde yapılan farklılıklar kapasite yükseltici yeni eklemelerden de söz edilebilmektedir. 1970 senelerinden bu döneme farklı firmaların mühendisleri hücre yapılandırılması üzerine standartlar için anlaşma yaparak altyapı noktasında işbirliği içerisinde hareket etmektedir. Her 10 yılda bir gelişen teknolojiler ışığında daha fazla verim alabilmek daha iyi hizmetler sunabilmek adına bu alt yapının kodları ve malzemeleri sürekli olarak değiştirilmektedir.

5G Ne Kadar Hızlı

5G teknolojisi altyapısının 5 kez değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Altyapı her değiştiğinde kullanıcılarının da yeni cihazlar temin etmesi gerekmektedir. Eski dönemlerde farklılık fazla olmamasından dolayı geçiş süreci de uzun senelere yayılmaktaydı. Fakat günümüzde altyapı farklılıklarının da zaman aralığı kısalmaya başladı. Firmaların yapmış olduğunuz analizlerde saniyede 4,5 gigabit hızlara ulaşıldığı açıklanmıştır.Yüksek çözünürlüklü bir film indirmek ortalama hızlarla yalnızca 15 saniye sürmektedir. Aynı zamanda 4 ya da 5 gigabit hızlarına ulaşırsa şu ankinden 100 kat daha hızlı bir iletişim gücüne sahip olmaktadır.

3 Boyutlu Görüntü Çekebilen 360 Derecelik Katlanır Kamera - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Emre yiğit21 Mayıs 2020

Kardeş merhaba benimde bir web sitem var fakat bir sitede gördüm sendede olmuş galiba adsense site gezinme hatası diyor sen reklam nasıl aldın acaba yardımcı olursan sevinirim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? MODERN ÇAĞIN HASTALIĞI SİNİR SIKIŞMASI Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır? İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur? WebAilem.Com Açılışa Özel Flash Bellek Ödüllü Çekiliş Kampanyası SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |