İşsizlik Nereye Gidiyor?

Ana Sayfa » EKONOMİ » İşsizlik Nereye Gidiyor?
İşsizlik Nereye Gidiyor?

İşsizlik Nereye Gidiyor? Ülkemizdeki işsiz sayısı günden güne artmakta peki bu durum için yapılması gereken neler ?

Günümüzde işsizlik seviyesinde gözle görülür şekilde artış gözlemlenmektedir. Ne yazık ki hemen hemen herkes istediği mezun olduğu branşta iş bulmakta sıkıntı çekmektedir. Hiç düşündünüz mü işsizlik nereye gidiyor?Ülkemizdeki çalışmayan kişi sayısı verilere göre günden daha da artmaktadır. Bu artış toplumsal düzeni olumsuz anlamda etkilemektedir. Hayatımızı düzgün ve kaliteli bir şekilde sürdürebilmek için çalışmak zorundayız. Fakat mutsuz olduğumuz, keyif almadığımız bir işte çalışmak bizi pekte mutlu etmeyecektir.

 

Şartlar gereği bir şekilde iyi veya kötü yaptığımız işi gerek severek gerekse sevmeyerek çalışmak durumundayız. Sevmediğimiz bir mesleği yapmak zorunda kaldığımız da aile yaşantısında ve sosyal hayatımızda mutsuz olduğumuz birçok kişi tarafından teyit edilmektedir. İş bulma konusu günden güne zorlaşmaktadır. İsteyen istediği mesleği yapamamaktadır. Birde yapılacak iş olduğu halde iş beğenmeyen bir kesim mevcut sizlerde biliyorsunuz ki herkes güzel bir işte çalışmak ister, az yorulacağı yaptığı işten keyif alacağı bir işte herkes çalışmak istemektedir. Peki aradığımız gerçekten sevdiğimiz mesleği yapmamız için neler yapmamız gerekiyor? Bu soruyu eminim ki bir çoğumuz düşünmüş olup farklı cevaplar aramışızdır.

Aslında yapılması gereken en güzel şey kişinin tek bir işe odaklanıp yapmış olduğu işin tüm sorumluluklarını alabilmeli ve işin bilincinde olup yaptığı işin elinden geldiğince eksiksiz bir şekilde hakkını verebilmelidir. Yapmış olduğumuz işte bir adım öne çıkabilmek ve rakiplerimizden farklı olduğumuzu göstermek için ekstra özelliklerimizin olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak bir web tasarım şirketine 1 kişi grafiker alımı yapılacak ve o ilana 10 kişi müracaat etti. Mülakat aşamasında işveren 10 kişiyle görüşme yapacak fakat en çok verim alabileceği maksimum performans gösteren elemanı işe alacaktır. İşe başlayacak kişi de diğerlerinden farklılık yaratmıştır ki işe alımı gerçekleşmiştir.

İş Bize Göre Şimdi Ne Yapıcaz

İlk olarak yapmış olduğumuz işi sevmeli, yaptığımız işin tüm sorumluluk ve bilince olmalıyız. Tüm bunlar elimizde mevcut ve aradığımız bir pozisyonda iş ilanı gördük başvuru yapacağız mülakata girdik herkesten farklı olduğumuzu işverene kanıtlamaya çalıştık fakat işe alımımız gerçekleşmediyse eğer o zaman siz elinizden geleni yapıp kendi vicdanınız rahatsa bırakın karşı taraf kendini vicdanını sorgulasın. Kısacası ülkemizde işsizlik oranı günden güne artmakta fakat işsizlikten ziyade mesleksizlik’te aşırı derecede fazla yani herkes mezun olduğu branşta ne yazık ki çalışamamaktadır. Özetle elimizden gelen özveri ve gayreti gösterdikten sonra hala işsiz olarak hayatımızı sürdürüyorsak sorun sizde değil demektir.

İşsizlik Nereye Gidiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Teknoloji Hayatımıza Neler Katıyor? İşsizlik Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |