İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Ana Sayfa » EKONOMİ » İşsizlere Kredi Veren Bankalar
İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsiz olan ya da herhangi bir yerde çalışmayan kişilerin de bankaların hizmetlerinden yararlanarak kredi taleplerinde bulunabilmeleri durumu görülebilecektir. Acil nakde ihtiyacı olan kişilerin kredi alabilmeleri adına bankalara teminat göstermeleri gerekecektir. Herhangi bir gayrimenkulü kredi karşılığında ipotek altına alarak bu sürece başlayabilirler.

İş sahibi olmalarına rağmen sigorta primi yatırılmamasından dolayı bankalardan kredi çekememe durumuyla karşı karşıya kalabilmek mümkün olabilmektedir. Kayıtlı geliri olmamasına rağmen kredi puanı yüksek olan kişilerin; gerekli başvuruları yapabilmeleri halinde en uygun kredi seçeneklerinden yararlanmaları söz konusudur.

İşsiz ya da sigortası yatmayan kişilerin kredi alabilmeleri oldukça zor bir durum olarak adlandırılabilmektedir. İnternet üzerinden ya da bankaların mobil uygulamalarından kredi başvurusu yaparak şanslarını deneyecek olan müşterilerin; zaman zaman olumlu sonuçlara ulaşabilmeleri durumu ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir gelir belgesi istemeyen bu kredi çekim işlemleri esnasında sadece müşterilerin konut ya da araç gibi mallarının bulunması yeterli olmaktadır. Aynı zamanda da işsiz olmasına rağmen kredi çekebilecek konumda bulunan kişilerin takipte olan borçlarının bulunmaması ve banka hesaplarında garanti olarak gösterecekleri meblağlara da yer verebilmeleri gerekmektedir. Bu sayede ipotekli banka kredilerinden yararlanmaları durumu da ortaya çıkabilmektedir. Taşınmazlarını ipotek ettirerek; verilen paranın karşılığı olarak gösterecek olan müşterilerin; taşınmazların değeri kadar kredi çekebilme olanaklarından yarar sağlayabilme imkanı da söz konusu olabilmektedir.

Ev hanımlarının kredi çekme ihtimalleri

Ev hanımlarının kredi çekme ihtimalleri bulunmamaktadır. Herhangi bir işte sigortalı olarak çalışmayan ev kadınlarının da işsiz statüsüne değerlendirilmesinden ötürü bu şekilde bir sonuçla karşı karşıya kalmaları görülebilmektedir.

 

Ancak ev hanımlarının üzerilerinde taşınmazların bulunması, kiraya bağlı gelirlerinin olması ve herhangi bir banka hesabında birikmiş meblağlarının bulunması durumunda durum değişebilmektedir. Böylelikle herhangi bir bankadan ipotek karşılığında kredi alabilmeleri durumu ortaya çıkacaktır. Mobil uygulamalardan, internet üzerinden ya da banka şubelerinden başvuru yapmaları halinde isteklerine ulaşabilmeleri görülebilecektir. Aynı zamanda da iş kurma amacı güden ev kadınlarına KOSGEB destekli 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz kredi sağlanabilmektedir. Devlet tarafından hibe edilecek olan bu kredinin herhangi bir şartı da bulunmamaktadır.

 

İşsiz olmalarından ya da herhangi bir sigorta girişlerinin bulunmamasından ötürü kredi çekemeyen kişilerin; farklı farklı doğrultularda ilerledikleri görülebilmektedir. Genel olarak güven vermeyen bu uygulamalar dahilinde; dolandırıcı kişilere denk gelmek de son derecede mümkün olabilecek olan bir durumdur. Bu yüzden kredi konusunda şahıs ya da firmalara yönelmeden önce detaylı bir araştırma içerisine girmek oldukça önemli bir durum olarak ifade edilebilmektedir. Firmaların sizin için kredi çekmesi esnasında kredinin faiziyle beraber ödenmesinin yanı sıra firmaya da komisyon ücreti ödemeniz gerekebilecektir. Aynı zamanda da etrafınızda bulunan kişilerden bankalara oranla daha yüksek faiz oranları ödeyerek; borç para temin edebilmeleri durumu gözlemlenebilmektedir.

Çalışmamanıza rağmen kredi talebine bulunma olanağı bankalar tarafından sunulan bir destektir. Ancak bankalara bu şekilde bir başvuru yapılması halinde bazı şartları yerine getirmek gerekecektir. En başta mobil uygulama ya da internet bankacılığı işlemleri ile kredi başvurularını gerçekleştirecek olan müşterilerin isteklerine ulaşabilmeleri durumu söz konusu olabilmektedir. 48 ay vadeye kadar 30.000 TL gibi bir meblağı edinebilmeleri söz konusu olabilmektedir. Akbank içerisinde görülen bu hizmet; başka bankalar tarafından da ortaya konulabilmektedir.

Belge istemeyen Enpara ile 30.000 TL’ye kadar maksimum 48 ay vadeyle kredi verilebilmektedir.

CEPTETEB ile belge istenmeden 30.000 TL üst limitiyle 48 aya kadar taksitlendirme olanağını sağlamaktadır.

N Kolay Kredi ile 30.000 TL’ye kadar kredi çekim işlemi 48 ay taksitle ve belge istemeden gerçekleştirilebilmektedir.

ING Bank kredi puanına göre belge istemeyerek 50.000 TL’ye kadar 48 ay vadeyle kredi olanaklarını ortaya koyabilmektedir.

Odeabank da kredi puanı odaklı olarak hareket etmekte ve zaman zaman belge istememektedir. 40.000 TL’ye kadar 48 ay vadeyle kredi imkanlarını sağlamaktadır.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar Gözaltı Morluklarına Veda Etmek İçin Öneriler Motivasyon Nedir? Ezber Nasıl Yapılır? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |