İnsan Neden Oldukça Daha Fazlasını İster?

Ana Sayfa » GENEL » İnsan Neden Oldukça Daha Fazlasını İster?
İnsan Neden Oldukça Daha Fazlasını İster?

Aslında birçoğumuz da bu vardır bazılarımız hayır ben böyle değilim dese bile insanoğlu doyumsuz ve nankördür oldukça daha fazlasını ister fazlası oldukça daha da fazlası için çabalar!

Hiç düşündünüz mü İnsan Neden Oldukça Fazlasını İster? Birçok insan yarını düşünmeden sadece bugünü düşünerek yaşamaktadır. Herkes en iyi imkânlara sahip olarak yaşantısını güzel bir şekilde geçirmek ister fakat ne yazık ki herkes istediği şekilde yaşayamaz. Sokağa çıkıp birçok kişiye sorduğunuzda hayattan ne istiyorsun dediğimizde kimileri son model araba ister kimileri dubleks daire kimisi villa kimisi pırlanta klasikleşmiş bir söz vardır ya herkesin derdi başkadır işte bu hayatta kiminin ekmeği bayat kiminin pırlantası ufak hayat işte aslında hiç şöyle sessiz bir köşede oturup düşünüyor muyuz elimizde var olan şeylerin kıymetini hayatta istenilecek en güzel şey sağlık ve huzurdur. Bu ikisine sahip olduktan sonra zaten hayatımız güzel ve keyifli geçecektir.

Para Tabiki Önemli

Şimdi birçok kişi para olmadan nasıl huzur olacak diye söyleniyor olabilirler. Para tabiki de hayatımızı sürdürebilmemiz için gereklidir fakat her şey de para değildir. Huzuru ve mutluluğu hiçbir zaman parayla satın alamazsınız. Biz insanoğlu hep oldukça daha fazlasını isteriz bir doyum noktamız yoktur. 5 tane arabamız 3 tane evimiz olsa ne olur sağlığımız yerinde olmadıktan sonra. Hiç düşündünüz mü göçüp gideceğimiz şu fani dünyada neden hep fazlasını isteriz neden elimizde var olanın kıymetini hiç bilmeyiz hep daha iyisini her zaman daha da iyisine sahip olmaya çalışırız kendimizden durumu kat ve kat düşük olan insanları görmeyiz belki de görmezden geliriz ama iyi yerlerde iyi yaşantıya sahip olan insanlar gibi yaşamak isteriz.

Belki şu an elimizde var olan arabayı satıp bir üst model araba almak istiyorsunuz fakat hiç arabası olmayan birisini belki de hiç düşünmeden nankörlük yaparak daha iyisine sahip olmaya çalışıyoruz. İnsan hayatta çalışıp çabaladıktan sonra alın teri akıttıktan sonra sahip olamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki hedeflerimiz doğrultusunda hareket ederek var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Her zaman elimizde var olanının kıymetini bilmeli ve şükretmeliyiz.

İnsan Neden Oldukça Daha Fazlasını İster? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sitesi Neden Yavaş Açılır? Varisler Kadınların Korkulu Rüyası Benzinli mi, Dizel mi? Güneş enerjisi nedir? Neden Kitap Okumalıyız? Vişnenin Faydaları Nelerdir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |