İnce Giyilebilir Elektronik Ekran

Ana Sayfa » GENEL » İnce Giyilebilir Elektronik Ekran
İnce Giyilebilir Elektronik Ekran

 

Yapılan mühendislik bölümünden Japon araştırma grubu Takao Someya süper esnek yapıda ve ultra ince bir elektronik deri imal etti. Hastanın eline giyebildiği Elektronik ekran kalp atışı gibi hayati işaretleri uzaktaki bir elektrokardiyogram kablosuz olarak bağlanarak dışarıya aktarmaktadır. Sadece 1 milim kalınlığında ekranda lastik bir plaka içerisinde mikroled ışıklar yer almaktadır. Kullanılan malzemenin esnekliği ve hafifliği sayesinde elektronik ekran ciltte herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermemektedir. Hasta ekranı bir hafta boyunca hiç çıkarmadan elinde taşıyabilmektedir. Cihaz yenilendikten sonra ise çok kısa sayıda ileri yaşlara sahip toplumlarda sağlık hizmetlerini daha fazla pratikleştirmek ve yaşlıları müdahalesiz şekilde evlerinde gözlemlemek mümkün hale gelmektedir.

Acil Durumlarda Polise ve Aileye Haber Veren Takılar

Aksesuarlar içerisinde bulunan İnvisawear ile yalnızca boyunda ya da bilekte asılı kalan aksesuarlar olmaktan çıkıp yeni akıllı takı aksesuar dizesi arasında yer almaktadır. Kişilerin aileleriyle ya da arkadaşlarıyla olmak üzere acil durumda harekete geçmesi gereken zamanlarda anlık olarak bağlantı kurmasına imkan sunmaktadır. Kolye olarak kullanmayı ya da bileklik olarak takmayı tercih eden kişiler istediği alternatifi değerlendirebilmektedir. Her yerde kişiye güven dolu bir atmosfer sağlarken aynı zamanda güvenliği de artırmaktadır.Sadece bir butona basarak haber verilmek istenen kişi ya da hayatınızda önemli yer tutan kişilere akıllı kolye ya da bileklik sayesinde kısa zaman içerisinde ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Parmak Ucu İle Telefon Konuşması Yapmayı Sağlayan Bileklik

Akıllı telefon teknolojisinde seneler içinde birçok gelişme sunulsa dahi telefonla konuşurken hala kişi karşıdaki kişinin sesini net olarak duymak da zorlanabilmektedir. Güney Kore merkezli İnnomdml lab girişimi bu durumu değiştirmek istemesi üzerine akıllı bileklik Sgnl geliştirmiştir. Kemik iletim teknolojisi kullanılarak sadece parmakları kullanarak telefon görüşmesi yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Yalnızca 116 gram ağırlığında olan bileklik akıllı telefon ile Bluetooth sayesinde senkronize edildikten sonra kişi gelen aramaları kulağa yapılan ufak bir dokunuşla yanıtlama şansına sahiptir. Sgnl egzersiz bilekliği olarak da kullanılabilirken kullanıcının gereksinimi olan bilgileri akıllı telefon uygulaması ile bildirim şeklinde almasına olanak sağlar. Aynı zamanda şık görüntüsü ile aksesuarları da tamamlamaktadır.

İnce Giyilebilir Elektronik Ekran - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Emeklilere Promosyon Veren Bankalar SU KABAĞI BOYAMA SANATININ İNCELİKLERİ Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir? Giyilebilir Klavye Tab 15 Günde 5 Kilo Verdiren Çay Tarifi ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |