İMPLANT NEDİR, NASIL UYGULANIR?

Ana Sayfa » GENEL » İMPLANT NEDİR, NASIL UYGULANIR?
İMPLANT NEDİR, NASIL UYGULANIR?

Öncelikle implant kelime anlamıyla doku içerisine yerleştirilen demektir. Diş hekimleri tarafından 20. Yüzyıldan beri uygulanmaktadır. İmplant işlemi herhangi sebeplerle diş kaybına uğramış, ağzında eksik dişleri olan tüm hastalara çene kemiğine yerleştirilerek uygulanmaktadır. Kişilerin implantı diğer tedavilere göre tercih etmelerindeki sebep implantın sağlıklı, uzun ömürlü ve kullanım açısından damak yada protez köprü gibi seçeneklerden daha konforlu ve kolay olmasıdır.

Implant’ın diğer bir isimi de yapay diş köküdür. Her ne kadar yapay diş kökü olarak düşünülse de çene kemiğine yerleştirildiğinde oldukça doğal kendi dişin gibi durmasından dolayı oldukça beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Implant tedavisinden sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilir ve orijinal kendi dişleri gibi yemek yiyebilir. Dişlerin fonksiyonları da eskisi gibi yerinde olacaktır. Bu çene kemiğine yerleştirilen implantlar ile eksik olan dişleriniz tamamlanırken aynı zamanda. Rahatlıkla özgürce gülümseyebilir, yüz ifadenizde herhangi bir değişiklik olmadan doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İMPLANT YAPTIRMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Implant çürük ya da herhangi bir sebeple diş kaybına uğramış olan, fakat kemik yapısı güçlü olan, kemik rahatsızlığı olmayan tüm hastalarımıza uygulanabilmektedir. Öncelikle kemik erimesi olmayan kemik yapısı implant için yeterli olan, diş eti hassasiyeti olmayan alkol ve madde bağımlılığı olmayan kişilere yapılması uygun olmaktadır. Çünkü kemik yapısı uygun olmayan hastaya bu tedaviyi uyguladığımızda sağlıklı sonuç alınamayacak ve kısa sürede yapay diş kökünün yerleştirildiği alan iltihap yapıp çene kemiğinin açılması gerekecektir.

İMPLANT TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Bu tedavi yapılmadan önce kesinlikle bir diş hekimi muayenesinden geçerek gerekli röntgen ve tetkikler yapılması önerilir. Kişinin implant tedavisine uygun olurluğu varsa hastaya hafif sedasyon verilerek uyuması sağlanır. Hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Kimi hastalara aynı gün içerisinde ımplant yerleştirilmesi yapılırken bazı hastalara geçici protez takılır. Tamamıyla hastanın kemik yapısıyla ilgili olan bu durum çok da mühim değildir.

Implant tedavisi eksik dişlerin tedavisinde kullanılan son derece modern bir yöntemdir. Fakat  ucuz ımplantlardan kaçınılmalı ve  mutlaka konusunda uzman hekim tarafından yapılmalıdır.

İMPLANT NEDİR, NASIL UYGULANIR? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Teknoloji Hayatımıza Neler Katıyor? İşsizlik Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |