İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur?

Ana Sayfa » GENEL » İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur?
İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur?

 

Başarı oranlarının yüksek olmasına rağmen ilk denemenin başarısızlıkla sonuçlandığı çiftler bulunur. Tüp bebek uygulamasında ilk denemenin başarı oranı yüzde ellidir. İlk denemede hamileliğin başlamasına rağmen düşük olma durumu da bulunur. Bu nedenle de ilk denemenin başarısız olmasının ardından ikinci denemenin başarı oranı çok daha yüksek olur. Bu nedenle ilk deneme başarısız oldu diye umutsuzluğa kapılmamak gerekir.

 

Rahim Zarı Nedeni İle Başarısızlık ile Sonuçlanabilir

 

Tüp bebek uygulaması sırasında durumun başarısızlık ile sonuçlanmasının en önemli nedeni rahim zarı ile ilgilidir. Kişilerin rahim zarında yapısal bir bozukluğun bulunması, rahim zarının yeteri kadar kalınlaşmaması gibi durumlar uygulamanın başarısızlık ile sonuçlanmasına neden olur. Kişilerde rahim zarına bağlı bir nedenden dolayı tüp bebek uygulamasının başarısızlık ile sonuçlanması durumunda PRP uygulaması da uygulanmaya başlanır. Bu uygulama tüp bebek uygulamasına yardımcı uygulama olarak tercih edilen bir uygulama şeklidir. Yardımcı tedavi ile uygulanan tüp bebek uygulamasının başarı oranında bir artış meydana gelir.

 

Embriyo Transferi Sırasında Başarısızlık Elde Edilebilir

 

Tüp bebek uygulaması sırasında oldukça kısa süren ancak uygulamanın önemli bir işlemi olan embriyo transferi esnasında bir yanlışlığın olması tedavinin başarısız olmasına neden olur. Bu yüzden uygulama sırasında embriyoların kaliteli olanları tercih edilmelidir. Bu sayede başarısızlık oranında da bir düşme meydana gelir. Rahim ile ilgili bir sorunun olması aynı zaman da embriyo transferi sırasında bir sorun yaşanması başarısızlığa neden olur. Ancak bunların yanı sıra uygulamanın başarısız olmasına neden olan başka nedenlerde vardır. İlk tüp bebek uygulamasının başarısız olmasının ardından ikinci uygulamaya geçmeden önce başarısızlık nedeni bulunmalıdır. Bu sayede ikinci uygulamanın başarı oranında bir artış meydana gelir. İlk denemenin başarısız olmasının nedenleri arasında embriyonun genetiğinde bir bozukluğun bulunması, tedavi aşamasındaki kullanılan ilaçların yanlış kullanılması, embriyo gelişiminin yapıldığı ortam içerisinde zarar görmesi de etkileyen nedenler arasında yer alır.

Diğer Başarısızlık Nedenleri Nelerdir?

 

Rahim içerisinde bulunan polip veya miyomlar, kişinin sağlığı ve önceden geçirmiş olduğu cerrahi operasyonları, daha önceden kürtaj olmuş olması, bağışıklık sistemi ile ilgili herhangi bir hastalık geçirmiş olması, kişinin rahminde çikolata kistinin bulunması, kişinin tüplerinde herhangi bir enfeksiyonun bulunması da uygulamanın başarısızlık ile sonuçlanmasına neden olur.

İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? İlk Tüp Bebek Uygulaması Neden Başarısız Olur? Rüya Nedir? Neden Görülür? Bilişim Teknolojileri Nedir? MODERN ÇAĞIN HASTALIĞI SİNİR SIKIŞMASI Cinsel İstek Kaybı

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |