Giyilebilir Klavye Tab

Ana Sayfa » GENEL » Giyilebilir Klavye Tab
Giyilebilir Klavye Tab

 

Dokunulan her yüzeyi sanal klavye çevirmek isteyenler adına giyilebilir teknoloji Tap gelişmiştir. Tek elle giyilen bu cihazın üstünde 5 parmağa geçen yüzük şeklinde parçaları bulunmakta ve parmak hareketlerini yazıya dönüştürmektedir. Aynı zamanda her yüzey klavye ve mouse dönüşmektedir. En yakın yüzeye parmaklarla hafifçe dokunulduğunda tap sayesinde mesaj ya da e-posta yazılarak düzenleme ve gönderme işlemleri kısa zaman içerisinde gerçekleşebilmektedir. Elektronik algoritmalar sayesinde materyaller ve endüstriyel tasarımlar bir araya gelmektedir. Tap’ı akıllı telefon ya da akıllı saat olmak üzere tablet ve bilgisayarlarda da sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanmak mümkün olmaktadır. İlk duyulduğunda şaşkınlık yaratarak garip gelse dahi bu şekilde bir giyilebilir teknolojinin özellikle sanal gerçeklik gözlükleri klavye ile mouse görmeden ne kadar işe yarayacağı toplumumuzu düşündürmektedir.

3B Baskı Tekniği İle Üretilen Yap boz Terlik

Amazon yerlilerinin ağaçlardan elde ettiği sıvı kauçuk ayak tabanlarına kaplayarak dış etkenlerden korunmasını sağlayan tekniği günümüzde uyarladı ve İguanaye Jungle Light sandaletli terlik bir karışımı hayatımızda yer almaktadır. Her zaman kapalı kalmak zorunda kalan ayakların hava almasına aynı zamanda konforlu olmasına imkansunan özellikle yaz aylarında gezip dolaşılan her yerde çıplak ayak konforunu yaşatması adına tasarlanan terlik baş parmağa geçirilerek 1 santimlik yer kaplamaktadır. Tüm hareketler ile uyum sağlarken uzun süre kullanılsa da rahatsızlığa sebebiyet vermeyen, terlik yapbozlara benzer bir şekilde birbirinin üzerine eklenerek kullanılmaktadır.

Menopoz Belirtilerini Önceden Tespit Eden Bileklik

Menopozun en belirgin semptomları arasında yer alan durduk yere sıcak basması ilk sıralamalarda yer alırken kadınları bunaltan bu durum kimi zaman uykudan uyandıracak kadar rahatsızlık vermektedir. Bu probleme çözüm bulmak isteyen tasarım mezunu Peter akıllı bileklik Grace ismini alan teknoloji harikasını geliştirdi. Halk arasında ateş basması olarak tabir edilen belirti vücudun bir kısmına yerleştirilen sensörler sayesinde 1 dakika önceden tespit edilerek bu durumu tersine çevirmektedir. Vücuttaki termal reseptörleri harekete geçirerek beyne soğuk hava sinyalleri iletirken sonrasında serinlik hissi tüm vücuda yayılmakta bu sayede menopoz kaynaklı sıcak basması problemi ortadan tamamen kalkmaktadır.

 

Giyilebilir Klavye Tab - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İtfaiyecilik Nedir? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Hayvan Saldırılarından Nasıl Korunmalıyız? AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |