Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar

Ana Sayfa » GENEL » Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar
Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar

Uzun yıllar boyunca gelişen ve hızlı bir şekilde gelişimine devam eden teknoloji, bu gelişimi ile hayatımızı kolaylaştırırken aynı zamanda da hayatımızı farkında olmadan değiştiriyor. Bu değişimin ise hem olumlu hem de olumsuz yanları bulunmakta. Bu yazımızda gelişen teknoloji ve teknolojik aletlerin, hayatımızı olumsuz yönde nasıl değiştirdiğini inceleyeceğiz.

1.İhtiyaç Duyulan İnsan Gücünün Azalması

Evimizde büyük bir uğraşla ve vakit kaybıyla yapacağımız işi yapacak nitelikte ki teknoloji ürünleri elbette faydalı ama koskoca bir fabrikanın işini yapabilecek teknoloji ürünleri aslında o kadar da faydalı değil. Her açılan iş sektörü az çok insanları istihdam eder ve para kazanmalarına, dolayısıyla ekonominin canlanmasına vesile olacak. Ayrıca işsizlik oranının azalmasına da yardımcı olarak bulunduğu ülkenin yükünü de hafifletecektir. Özetle insanların işini elinden alan değil, insanlarına işini kolaylaştıran bir teknoloji kabul edilebilir.

2.Obezite Riskini Artırması

Gelişen teknoloji, yapmamız gereken ulaşım, iletişim gibi buna benzer çoğu zor işleri kolaylaştırmakta. Bu reddedilemez bir gerçek. Fakat gün içinde yapabileceğimiz kolay işleri de kolaylaştırmakta. Bunun neresi kötü diyebilirsiniz ama bizleri günden güne üşengeç bir insana dönüştürdüğünü de göz ardı etmemeliyiz. Basit bir örnekle açıklayacak olursak, ışığı kapatmak için kalkıp, ışığın düğmesine bile basmayacak derecede üşengeçliğe sürükleyen, gün içinde yapacağımız hareketleri kısıtlayarak, yakmamız gereken enerjiyi de elimizden alan teknoloji obezite tehlikesine zemin hazırlamakta.

3.Vaktimizi Çalması   

Atalarımızın da dediği gibi vakit nakittir. Vakit, hiç şüphesiz en önemli kazancımız ve sermayemizdir. Gelişen teknoloji, bizlere vakit yönünden tasarruf etmemizi sağlasa da çoğu zaman da   vaktimizi çalmakta. Televizyon, telefon gibi teknolojik aletler adeta bir hipnoz aleti gibi bizi koltuklara ve ekranlara bağlamakta. Bizleri koltuklara bağlamasının yanında, zamanın geçtiğini anlamamıza fırsat bile vermeden gecemizi gündüzümüze, gündüzümüzü ise gecemize karıştırmakta. Bunun sonucunda fizyolojik ve biyolojik dengemizi alt üst ederek bizi hayattan koparmakta. Dünyada ki en zengin insanın bile bütün bir servetiyle dahi satın alamayacağı, kadar değerli olan vaktimizi alan teknoloji ürünlerini bilinçli bir şekilde kullanmamız bizlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gelişen Teknoloji Değişen Hayatlar Gözaltı Morluklarına Veda Etmek İçin Öneriler Motivasyon Nedir? Ezber Nasıl Yapılır? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |