Emlak Sektöründeki Düşüş Neden Kaynaklanıyor?

Ana Sayfa » EKONOMİ » Emlak Sektöründeki Düşüş Neden Kaynaklanıyor?
Emlak Sektöründeki Düşüş Neden Kaynaklanıyor?

Yıllar öncesine baktığımızda emlak sektöründeki artışların günümüz şartlarına göre daha hareketli olduğunu araştırmalar neticesinde görmekteyiz. Peki, emlak sektöründeki düşüşün esas kaynağı neden kaynaklanıyor?

Aslında çok fazla uzağa gitmeye gerek yok bundan 1,2 yıl öncesine dönecek olursak ülkemizin ekonomik şartları açısından emlak piyasasında alış satış yapan kişi sayısının daha fazla olduğunu görmekteyiz. Şimdiler de ise müteahhitlerin istedikleri dudak uçuklatıcı rakamların yanı sıra bankaların müşterilerden istedikleri faiz oranları konut satışlarını acayip derecede etkilemiş şekilde gözükmektedir.

Müteahhit firmaların harcadıkları kum, çimento, tuğla vb. gibi masraflar için cebinden çıkan paraların bir hayli yüksek olduğunu görmekteyiz. Bu sebepten dolayı piyasa şartları doğrultusunda konut fiyatları da almış başını gidiyor. Emlak sektöründeki düşüşün esas sebebi alım gücünün eskiye oranla düşmesi asgari ücretli bir çalışanın hemen hemen ay başını zor getirdiği günümüzde yeni emlak alıp satması gerçekten zor denecek cinsten.

Faizler Belirleyici Oluyor

Faiz oranların yüksekliği cebinde nakit parası olmayan vatandaşın hayallerini tamamen suya düşürüyor. Yeni bir konut almak isteyen kişi çekilen kredinin 2 katını ödemek koşuluyla kredi imkanıyla ancak  yeni yapılanmaya sahip olabiliyor. Emlak sektöründeki dalgalanma seneden seneye farklılık göstermekle birlikte yapılan çalışmalar neticesinde günden güne düşüş gösteriyor.

Emlak Sektöründeki Düşüş Neden Kaynaklanıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uykumuzu Nasıl Açarız Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Çay Ağacı Yağı ADET SANCISINA NE İYİ GELİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |