Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?
Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

Özellikle az su içenlerde, zayıflarda, şeker hastalarında düşük tansiyon gözlemlenmektedir. Halsizlik, yürürken baş dönmesi, baygınlık durumları yaşanabilir. Bol bol su tüketmeliyiz. Özellikle yaz aylarında su kaybı vücut metabolizmasını bozarak tansiyonu tetikleyebilir. Yoğun sigara tüketimi hem fiziksel hem de zihinsel yorgunluğa neden olur. Kabul edilebilir tansiyon değerleri 120 / 80 dir. Şayet tansiyon ölçüldüğünde 90 / 60 çıkmışsa bu durumda büyük tansiyon 9 küçük tansiyon 6 olarak değerlendirilir ve tansiyon kabul edilebilir değerlerin altına düşmüştür. Yapılan tansiyon ölçümü sonrasında tansiyonun düşük çıkması mutlaka bir sağlık sorunu belirtisi olabilir böyle bir durumda muhakkak bir doktora başvurulması gerekmektedir. Çünkü bazı kişiler düşük tansiyon değerleri ile sağlıklı bir yaşam sürdürebilmektedir.

Tansiyon düşüklüğü eğer bayılma, kalp atışlarında artış, kansızlık gibi şikayetlere yol açıyorsa mutlaka tedbir alınmalıdır. Tansiyon aşırı derecede düşmesi sonucu hayatı organlara yeteri kadar oksijen ve besin taşınması mümkün olmaz. Bu tarz durumlarda bilinç kaybı gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Ayrıca çok ciddi tansiyon düşüklüğünde şok ve felç gibi sorunlar açığa çıkabilir. Her yaş grubunun karşılaşabileceği sorunlar arasında yer alan tansiyon düşüklüğü ciddi bir sağlık sorunudur ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Tansiyon ilacı kullananlar, kalp rahatsızlığı olanlar, Parkinson hastaları da düşük tansiyondan ciddi anlamda etkilenebilir. Düşük tansiyonun tedavisi tansiyona yol açan etkene göre değişebilir. Tansiyon kan kaybı nedeniyle ortaya çıkmışsa kaybedilen kanın yerine koyulması sorunu çözecektir. Aynı zamanda tansiyon düşüklüğü için iyi gelen yiyecekler ile tansiyon kontrol altına alınabilir.

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Aylin B.13 Mayıs 2019

hipotansiyon da hipertansiyon da tehlikeli. Bilgilendiren yazınız için teşekkür ederim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sitesi Neden Yavaş Açılır? WebAilem.Com Açılışa Özel Flash Bellek Ödüllü Çekiliş Kampanyası Ramazan’da Sağlığınıza Dikkat Edin Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir? İtfaiyecilik Nedir? Enerjik Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |