Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

Ana Sayfa » GENEL » Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?
Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

Özellikle az su içenlerde, zayıflarda, şeker hastalarında düşük tansiyon gözlemlenmektedir. Halsizlik, yürürken baş dönmesi, baygınlık durumları yaşanabilir. Bol bol su tüketmeliyiz. Özellikle yaz aylarında su kaybı vücut metabolizmasını bozarak tansiyonu tetikleyebilir. Yoğun sigara tüketimi hem fiziksel hem de zihinsel yorgunluğa neden olur. Kabul edilebilir tansiyon değerleri 120 / 80 dir. Şayet tansiyon ölçüldüğünde 90 / 60 çıkmışsa bu durumda büyük tansiyon 9 küçük tansiyon 6 olarak değerlendirilir ve tansiyon kabul edilebilir değerlerin altına düşmüştür. Bu değerler normal değer olarak kabul edilir kişiye göre değişebilir. Yapılan tansiyon ölçümü sonrasında tansiyonun düşük çıkması mutlaka bir sağlık sorunu belirtisi olabilir böyle bir durumda muhakkak bir doktora başvurulması gerekmektedir. Çünkü bazı kişiler düşük tansiyon değerleri ile sağlıklı bir yaşam sürdürebilmektedir.

düşük tansiyon

 

Tansiyon düşüklüğü eğer bayılma, kalp atışlarında artış, kansızlık gibi şikayetlere yol açıyorsa mutlaka tedbir alınmalıdır. Tansiyon aşırı derecede düşmesi sonucu hayatı organlara yeteri kadar oksijen ve besin taşınması mümkün olmaz. Bu tarz durumlarda bilinç kaybı gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Ayrıca çok ciddi tansiyon düşüklüğünde şok ve felç gibi sorunlar açığa çıkabilir. Her yaş grubunun karşılaşabileceği sorunlar arasında yer alan tansiyon düşüklüğü ciddi bir sağlık sorunudur ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Tansiyon ilacı kullananlar, kalp rahatsızlığı olanlar, Parkinson hastaları da düşük tansiyondan ciddi anlamda etkilenebilir. Düşük tansiyonun tedavisi tansiyona yol açan etkene göre değişebilir. Tansiyon kan kaybı nedeniyle ortaya çıkmışsa kaybedilen kanın yerine koyulması sorunu çözecektir. Aynı zamanda tansiyon düşüklüğü için iyi gelen yiyecekler ile tansiyon kontrol altına alınabilir.

Müdahale Ederken Dikkat

Tansiyonun düşmesi ve yükselmesi aynı belirtilerle ortaya çıkabilir. Müdahale sırasında dikkatli olunmalı tansiyonu yükselen bir kişiye tuzlu ayran, kuru üzüm, badem sütü gibi tansiyonu yükselten gıdaları emin olduktan sonra verilmeli.

Etiketler: düşük tansiyon, Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?, Hipotansiyon, Tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, Düşük tansiyona ne iyi gelir

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Aylin B.13 Mayıs 2019

hipotansiyon da hipertansiyon da tehlikeli. Bilgilendiren yazınız için teşekkür ederim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI NELERDİR? Spor Yapılabilecek En Uygun Mekanlar GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER BEYİN KANSERİ NEDİR, BELİRTİLERİ NELERDİR? ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? Uykumuzu Nasıl Açarız

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |