Çocukların Gelişiminde Kahvaltının Önemi Nedir?

Ana Sayfa » GENEL » Çocukların Gelişiminde Kahvaltının Önemi Nedir?
Çocukların Gelişiminde Kahvaltının Önemi Nedir?

Uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde her 10 çocuktan 5 tanesinin düzenli olarak kahvaltı yaptığı diğer yüzde 50’lik kalan kısmın kahvaltı yapmadığı bilinmektedir. Peki kahvaltının çocuklar için ne önemi vardır?

Sabah kahvaltısı özellikte çocukların gün içerisindeki konsantrasyonunu etkilediğinden dolayı çocukların derslerindeki başarılarının artmasının temel sebeplerinden birisi olarak gösterilmektedir.

düzenli kahvaltı

Düzenli kahvaltı

Düzenli yapılan kahvaltı sonrası kahvaltı yapan çocuğun kahvaltı yapmayan çocukla kıyaslandığı zaman bariz bir fark ortaya çıkıyor. Sabah kahvaltısında çocukların daha zeki olabilmeleri için protein içerikli besin tüketmeleri gerekmektedir. Bu sebeple çocuklarınıza her sabah bir yumurta vermelisiniz bunun yanında süt yada açık çay verebilirsiniz. Hafif öğütmesi kolay gıdalar hem çocuğun midesini fazla yormayacak hem de gün içerisinde daha zinde ve mutlu bir şekilde günü geçirmesini sağlayacaktır.

Çocukların alabileceği en önemli öğün sabah verilecek olan öğündür. Uzun bir süre uyuyup uykudan uyandıktan sonra kan şekeri denilen glikozun gereksinimi vücudumuz için aşırı derecede önemli bir kaynaktır. Beyin fonksiyonlarının düzgün ve düzenli bir şekilde çalışabilmesi için glikoz tüketimi çocuklarda aşırı derecede önemlidir. Düzenli kahvaltı yapan çocuklar arkadaşlarına göre derslerinde hem daha başarılı olurlar hem de kahvaltı yapmayan çocuklara kıyasla vücut gelişimi açısından oldukça çabuk gelişim gösterirler.

 

Çocukların Gelişiminde Kahvaltının Önemi Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uykumuzu Nasıl Açarız Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Çay Ağacı Yağı ADET SANCISINA NE İYİ GELİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |