Cinsel İstek Kaybı

Ana Sayfa » GENEL » Cinsel İstek Kaybı
Cinsel İstek Kaybı

Cinsel işlevlerin bozulmalarında ki önemli bir etken cinsel isteğin azalması veya cinsel isteğin tamamen kaybolması şeklinde görülür. Cinsel istek kaybı, istekte azalma, cinsel uyarılara karşı tahrik görüldüğü halde isteksizlik görülmesi. Uyarılara hiç fiziksel olarak cinsel tepkilerin verilememesi şeklinde ortaya çıkabilir.

 

 

Çocukluk dönemindeki yasaklayıcı eğitim ve başarısızlık endişesi kadar sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek utanma, acı, yetersizlik korkusu veya olumsuz deneyler de cinsel istek kaybına neden olabilir.

Bir davranış insanı rahatsız ediyorsa kişi o davranışı yapmaktan kaçınır. Kişinin istemediği davranışlara zorlanması nefrete neden olabilir. Nefret, her türlü cinsel aktiviteye karşı olabileceği gibi oral sekse tepki duymak (karşı olmak) gibi belirli aktivitelere karşı da olabilir.

 

Kadınlarda hormonlara bağlı olarak gelişen yetersiz ıslanma, ilişkinin ağrılı olması sonucunda cinsel isteksizlik doğurur. Aşırı yorgunluk, cinsel tepkilerin azalmasına yol açabilen önemli bir etkendir.

 

Genelde doğum, ameliyat, kanserler, aşırı kilo kaybı, sürekli diyet ve grip gibi vücut direncini düşüren hastalıklar, geçici veya sürekli cinsel istek kaybına yol açabilirler

Cinsel İstek Kaybı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir? Utangaçlığımızı Nasıl Yeneriz? İnternet Üzerinden Yapılan Alışverişler Güvenli mi? Benzinli mi, Dizel mi? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Türkiye’de Üretilen Otomobiller

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |