CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?

Ana Sayfa » GENEL » CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?
CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?

CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?

Zaman ilerledikçe, yıllar geçtikçe yaş almakla beraber cildimizde yaşlanıyor. Yaşlanma esasen kimi kişilerde kalıtımsal olarak kökende var ise biz buna içsel yaşlanma diyoruz maalesef ki bunun önüne geçebilmek pek mümkün değildir. Hava kirliliği, güneşe maruz kalmak, fazla makyaj yapmak gibi etkenler dolayısıyla oluşan yaşlanma belirtileri de dış yaşlanma olarak adlandırılır. Bu dış yaşlanmayı birtakım bakım ürünleriyle, operasyonlarla ve maskelerle yavaşlata bilmemiz mümkündür.

CİLDİMİZİN ERKEN YAŞLANMASININ SEBEPLERİ NELERDİR?

  • GÜNEŞ: D vitamini her ne kadar vücudumuzdaki kemiklerin sağlıklı olması için gerekli olsa da tüm gün hiç korunmadan güneşlenmek ciddi anlamda cildimize zarar vermektedir. Sadece güneşli günlerde değil evde bilgisayar ışığına karşı bile güneş koruyucu kullanmalısınız.
  • SİGARA: Sigara kullanmak ya da kullanmasak bile dumanına maruz kalmak cildimizin erken yaşlanmasına neden olur. Cildimizde lekelenmeler yapan sigara ayrıca vücudumuzda da zaman içerisinde tahribatlar yaratıyor.
  • YÜZ MİMİKLERİ: Hepimizin konuşurken ya da gülümserken oluşan yüz mimikleri vardır. Tüm gün robot gibi durmamız beklenemez. Ama mimik hareketleri cildimizin erken yaşlanmasına neden olmakta, kaz ayağı çizgilerinin derinleşmesine sebebiyet vermektedir. Mümkün oldukça az mimik yaparak konuşmayı denemelisiniz.
  • STRES: Her hastalığın başı stres olduğu gibi cildimizin de erken yaşlanmasına neden olan stresten mümkün oldukça kaçınmalısınız.
  • MAKYAJ: Makyaj tüm gün boyunca cildinizin nefes almasını engelleyeceğinden gece mutlaka cildinizi temizleyip öyle uykuya geçmelisiniz. Zira cilt kendini gece yeniler.
  • SU: Düzenli olarak günde iki litre su tüketmek gereklidir. Cildin nem kazanması için su en önemli bileşendir.
  • KALİTELİ UYKU: Günde sekiz saat düzenli uyumak cildin kendini toplamasına ve yenilemesini sağlar.
  • ALKOL: Fazla miktarlarda alınan alkol vücutta ödem yarattığı için cildimizi etkileyerek cildin yaşlanmasını hızlandırır.

 

Cildimiz dış görünüşümüz için çok önemlidir. Her kadın bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. O halde kötü alışkanlıkları bir kenara bırakmalı, bu makaleyi okuduktan sonra da cildinize vakit ayırmayı ihmal etmemelisiniz.

CİLT YAŞLANMASININ NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Teknoloji Hayatımıza Neler Katıyor? İşsizlik Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |