Çılgın Cuma?

Ana Sayfa » GENEL » Çılgın Cuma?
Çılgın Cuma?

Amerika’da şükran gününden sonraki cuma günü yapılan Black Friday -cumanın karası falan olmaz cuma mübarektir-, Türkiye’de tepkilerden dolayı ismi çeşitli şekillere girmiş alışveriş çılgınlığı.

Bugünü insanların asıl hedefi yapan aslında indirimler. Bu indirimler Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar’a göre, ” Hem indirim öncesi ve indirimli rakam, hem de satışa sunulan malın o mal olduğuna ilişkin ibare olmalı etikette. Tüketiciler bilemezler. Bakıyoruz, yüzde 50/60/70 indirimler var. Bu rakamların doğru olmadığına ilişkin duyumlar geliyor.”  dedi.  Bundan da anlıyoruz ki, Çılgın, Muhteşem, Efsane Cumada  yapılan indirimlerin birçoğu suni indirim gibi duruyor.

Sürekli online alışveriş yapıp fiyatları bilen bilinçli kullanıcılar  indirim olmadığını gördüler. Yani, fiyatlara önce bindirim sonra bindirilmiş fiyat üzerinden indirim yapıldığını söyleyebiliriz.

Sektör Nasıl Etkilendi?

Bu yıl İstanbul’da 3 kişinin yaralanmasına sebep olan indirimlerde online alışveriş siteleri sınıfta kaldı. Özellikle indirimin başladığı saatlerde yoğunluktan serverlar yetersiz kaldı. Birçok kişi sitelere girişte sorun yaşadı. Gerçek indirimlerin olduğu az sayıda ürünler hemen tükendi. Bir diğer önemli sorun da, kendi kargolama ağını kullanan alışveriş sitelerinin kargolama süreçleri 3-4 günlerden 15-20 günlere çıktı. Yani, bu sitelerden aldığınız ürünün kargolanma tarihi en erken 10 gün sonra olarak belirleniyor. İşin güzel tarafı, yapılan satış rakamlarından ülke olarak online alışverişe alıştığımız ve benimsediğimiz anlaşılıyor.

Sonuç olarak, bahsettiğimiz az sayıda ürünlerde, hem indirim hem de alışveriş var. Ancak, gerek kargo sistemi açısından, gerekse de indirimli ürünlerin bu denli azlığı açısından alt yapımız hala tam değil maalesef.

 

 

 

 

İnternet üzerinden yapılan alışverişler güvenli mi?  başlıklı yazımıza BURDAN buradan göz atabilirsiniz.

Çılgın Cuma? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR? GRİP AŞISI VE BİLİNMESİ GEREKENLER Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Düzenli Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Psikoloji Nedir? Akıllı Evlerde Neler Olmalı

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |