Bol Kazançlı Bir İş Sektörü: Solucan Gübresi

Ana Sayfa » GENEL » Bol Kazançlı Bir İş Sektörü: Solucan Gübresi
Bol Kazançlı Bir İş Sektörü: Solucan Gübresi

Çoğu insanın solucan gübresi sektörüne girmesinin, en büyük etkeni az maliyetli ve bol kazançlı bir sektör olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin, solucan gübresi üretimi yapmak için büyük miktarlarda sermayelerinin olmasına da gerek yok. Sabır ve biraz da emek isteyen bu sektör hızla büyümekte, insanlara gelir kapısı olmaktadır. Peki nedir bu solucan gübresi gelin birlikte bakalım.

Solucan Gübresi Nedir?

Özel bir tür olan kırmızı Kalifornia solucanlarının sindirim sisteminden geçmiş mamayı gübre haline getirme işlemidir. Mama olarak bahsettiğimiz şey ise hayvan gübresidir. Yani temel prensip solucanın sindirim sisteminde ki bitkiler ve toprak için faydalı olan mineral ve organizmaları elde ederek ikinci bir gübre, yani solucan gübresi elde etmektir. Bir solucanın dışkısı ne kadar olabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Burada bir solucandan değil binlerce hatta milyonlarca solucandan bahsetmekteyiz. Hal böyle olunca 1 ayda tonlarca solucan gübresi üretimi sağlanabilmektedir. Sağladığı verimle çiftçiye, toprağa ve mahsule fayda sağlayan bu gübreyi dilerseniz yakından inceleyelim.

Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretimi için bir tesis kurmayı planlamışsanız ikinci adımınız tabi ki solucan sahibi olmanız. Piyasada ki solucan gübresi üretimi yapan işletmeler bu üretimin yanında solucan satışı da yapmaktadır. Tanesini 0.02-0.10 TL gibi fiyatları baz alarak satış yapan bu işletmeler solucan gübresi satışının yanında solucan satışı yaparak da kazanç sağlamaktadır. Kırmızı Kalifornia solucanlarının her 3 ayda iki katına çıkma ve hızlı bir üreme gibi bir özelliği olduğu için satıcının elinde ki solucanlar satmakla birlikte azalmamakta aksine aylar, yıllar geçtikçe daha fazla artmaktadır. Artan bu solucan sayısı ile elde edeceğiniz solucan gübresi de artacak kazancınız katlanmaya devam edecektir.

Solucan Gübresinin Aylık Kazancı Ne Kadar?

Üretilen solucan gübresi ile doğru orantıda artan kazanç, ortalama olarak 1 milyon solucanla 2 ton gübre üretimi sağlayarak, ayda 8 bin TL gibi bir kazanç sağlıyor. Kilogram fiyatı 4 TL olan solucan gübresinin sıvı formları da üretilerek hem çeşit sağlıyor hem de toprağa ve mahsule olan faydasını artırıyor.

 

Bol Kazançlı Bir İş Sektörü: Solucan Gübresi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Teknoloji Hayatımıza Neler Katıyor? İşsizlik Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |