Bitcoin Günden Güne Değerini Arttırıyor

Ana Sayfa » EKONOMİ » Bitcoin Günden Güne Değerini Arttırıyor
Bitcoin Günden Güne Değerini Arttırıyor

İnsanoğlunun hayatına ticaretin girmesi, ihtiyaçları doğrultusunda takas yapmasını gerekli kılmıştır. Takas, belli bir süre sonra yetersiz kalmış ve Anadolu uygarlıklarından biri olan Lidyalılar madeni parayı bulmuştur. Daha sonra Çinliler deriden yaptıkları parayı kullanmaya başlamış ve kağıdın icadıyla bugünkü kağıt paraların ilk örnekleri hayatlarına girmiştir.

Bu tarih bilgisini neden mi paylaştık? Çünkü 21. yüzyılda yepyeni bir değişim aracı bulundu: Kripto paralar… Tümüyle dijital olan bu değişim aracı da, tıpkı gündelik hayatta kullandığımız para birimleri gibi farklı değerlerde ve farklı miktarlarda bulunuyor. Yani cüzdanınızdaki Türk Lirası, hesabınızdaki ABD Doları ve alacağınız olan Euro gibi kripto paralar da farklı ve birbirleriyle değişim oranlarını da kullanılan resmi para birimleriyle olan değişim oranlarını da hesaplamak mümkün.

 

Bitcoin (BTC), en yaygın ve en değerli kripto para ve şu an (29 Nisan 2019 itibariyle) sadece 1 BTC 30.000 TL kadar değerli. Tıpkı diğer para birimleri gibi değeri değişkenlik gösteriyor. Arz ve talepte oluşan değişimler, Bitcoin’in değerini belirliyor. Uzunca bir süredir güvenilir bir liman olarak görünmesi, düzenli olarak değer kazanmasını sağlamış durumda. 2017 yılından bugüne kadar TL’ye göre neredeyse on kat değer kazanan BTC güvenilir sitelerden kolaylıkla alınabiliyor.

Bitcoin Günden Güne Değerini Arttırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

yılmaz ahmet30 Nisan 2019

Güvenilir bir sitede denemiştim, ama fiyat yüksek olunca almaktan vazgeçtim. yine de TL, Dolar ve Euro ya da altın daha fazla güven veriyor sanki alıcısına.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? Sivilceler Nasıl Geçer? Oyuncakların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |