Neden Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmeliyiz?

Ana Sayfa » EĞİTİM » Neden Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmeliyiz?
Neden Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmeliyiz?

Günümüzde artık sadece tek bir yabancı dil bilmek kişiye bir katkı sağlamıyor. İngilizce bilmek ve rahatlıkla konuşabilmek artık olması gereken bir özellik olarak bakılmakta. O yüzden biraz klişe olacak ama “İngilizce bilsem ne olacak onu herkes biliyor. Kendime yeni bir dil katmam gerek” son yıllarda bu sözle fazla karşılaşır olduk.

Elbette İngilizce tüm dünyada kullanılan ve kabul gören bir dil olmasına rağmen bu dili bilmek artık kişileri oldukları konumdan farklı bir konuma yükseltmiyor. Çünkü İngilizce bilenlerin sayısı oldukça yüksek günümüzde. Dolayısıyla iş dünyasında veya Eğitim alanında İngilizcenin yanına ikinci bir yabancı dilinde eklenmesi istenmektedir. Gerek Rusça, İtalyanca ve Fransızca hangi dil olursa olsun mutlaka ikinci bir dil öğrenmek Kariyer, sosyal ve Kültürel gelişim açısından kişiye oldukça başarılı bir gelecek vaat eder. İkinci bir yabancı dil öğrenmenin kişiye kazandıracağı artılardan söz edelim birazda.

Başka Kültürler Tanıyıp Öğrenilir

 

İkinci bir dil öğrenmek kişiye farklı kapılar açar. Sadece İngilizce biliyorsunuz dur fakat İtalyanca da öğrenmek istersiniz. Bu vesileyle sadece ismen bildiğiniz yada herkesin bildiği kadar örneğin pizza ve spagetti kelimelerine aşinaysanız artık bu dili öğrenerek aslında İtalya’nın sosyal medyada anlatılandan daha farklı oluşunu, kültürünü tam anlamıyla öğrenirsiniz. Dolayısıyla bir kültürü tanımak o kültürün insanlarının konuştuğu dili öğrenmekten geçer.

 

Yeni İş Fırsatları Oluşmaya Başlar

 

Dünya hızlı bir şekilde değişiyor. Ve büyük şirketler artık yurtdışı bağlantılarını gerçekleştirebilecek, anadili gibi ikinci bir dil kullanan çalışanlarına farklı olanaklar sunmaya hazırdır. İkinci bir dilin, kişiye kazandırdığı en büyük artı kariyer hayatlarındaki olağanüstü yükseliştir. Sadece büyük şirketler değil, günümüzde yerel şirketler bile ikinci bir dile büyük önem vermektedirler.

 

Daha Sağlam Bir Hafızaya Sahip Olunur

 

Yapılan bilimsel verilere göre bireylerin birden fazla yabancı dil bilip konuşmaları onların zihnini canlı kalmasını ve yeni şeyler öğrenme hususunda çok başarılı olduğunu göstermektedir.

Aynı zamanda günümüzde çok fazla kişide görülen Demans ve Azheimer rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.

Neden Birden Fazla Yabancı Dil Öğrenmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? Sivilceler Nasıl Geçer? Oyuncakların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |