Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ana Sayfa » GENEL » Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayar almadan önce dikkat edilmesi gereken birçok kriter mevcuttur birçok kişi bu konuyu pek fazla önemsemeyerek herhangi bir bilgisayar tercihinde bulunmaktadır fakat daha sonraki kullanım sürecinde araştırmadan alınan bilgisayar kullanıcıyı pişman etmektedir.Araştırmadan alınan servet döktüğümüz bilgisayarlar bizlerin hayatında çok büyük öneme sahiptir.Peki bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle dizüstü mü masaüstü mü bilgisayar alacağınıza karar vermelisiniz. Kişisel bir bilgisayar alınacak ise sosyal medya ve Word tarzı ofis programlarını kullanacaksak orta düzeyde bir bilgisayar işimizi görecektir bu tür bilgisayarların piyasa değeri ortalama 1000-1500 TL (tabi bu fiyatlar güncel döviz kurlarına göre değişiklik gösterecektir.) arası bir rakamda satılmaktadır. Ofisinizde kullanma amaçlı bir bilgisayar alacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk olarak hızlı veri kayıt edebilen ve güçlü bir çalışma sistemine sahip olan bir bilgisayar tercih etmeniz gerekmektedir.

Bazı Donanımlara Özellikle Dikkat Etmek Gerek

Depolama alanı ve ram alanı da dikkat etmemiz gereken diğer özelliklerin başında gelmektedir. Oyunu çok seviyorsunuz günün birçoğu oyun oynayarak geçiyorsanız ve oyun oynamak için bilgisayar alacaksanız belki de maliyeti en yüksek piyasa değeri yaklaşık 3000-4500 TL arası değişmekte olan bu tür bilgisayarlarda öncelikli olarak grafik özelliklerine dikkat etmemiz gerekmektedir. Piyasada farklı özelliklere sahip ekran kartı olan birçok model bulunmaktadır.İşletim sistemi Freedos şeklinde tabir edilen bilgisayarlar da mevcuttur. Bilgisayar hakkında bilgisi olan kişiler bu tarz bir şekilde bilgisayar alarak işletim sistemini kendiniz kurabilirsiniz.Bilgisayar konusunda fazla bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda bilgi sahibi olan birisinden yardım alabilirsiniz.Eğer herhangi bir bilgiye sahip değilseniz işletim sistemi kurulu bir bilgisayarı tercih etmeniz her zaman sizin yararınıza olacaktır.

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İtfaiyecilik Nedir? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Hayvan Saldırılarından Nasıl Korunmalıyız? AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |