Balık Kurdu Nasıl Çıkarılır? Balık Kurdu Ne İşe Yarar?

Ana Sayfa » GENEL » Balık Kurdu Nasıl Çıkarılır? Balık Kurdu Ne İşe Yarar?
Balık Kurdu Nasıl Çıkarılır? Balık Kurdu Ne İşe Yarar?

Balık tutmak gerek iş yaşantısının stresini atmak,gerekse güzel bir vakit geçirebilmemiz için farklı bir aktivitedir. Fakat son zamanlarda balıkçılık konusunda sıkıntılı olan bir konuyu fark ettim. Balık tutmak için en önemli olan yem konusu.İçerisinde 5 veya 6 tane kurtçuk bulunan paketleri 5 TL’ye satıyorlar. Gelin nasıl kurtçuk çıkartılır, nerelerde bulunur, hangi kurtçuk ne kadar değerli ve hangi balığı cezbeder balık kurdu nasıl çıkarılır? öğrenelim.

Bu işi gerçekten severseniz belki de bu işten para da kazanabilirsiniz. Benim favorim midye kurdudur. Gerçekten çok hareketli bu kurdu ilk etapta elinize bile alamayacaksınız. Fakat hareketli olması balık açısından daha iyidir. Kırmızı ve uzun kurtçuklarda var. Bu kurtçuklar daha yumuşak ve iğneye daha kolay takılır. Kırmızı kurtçuklar 10-15 cm kadar olabilirler. Bunun yanı sıra yeşil kurtçuklarda mevcuttur. Yeşil kurtçukların çıkarılması daha kolay olmasına rağmen denizdeki balık tarafından pek sevilmezler.Midye kurtları deniz içerisinde taşlık alanlarda ve kıyıdan 2-3 cm içerde bulunurlar. Genellikle derinde değil yaklaşık olarak 4-5 cm yüzeyde ve parçalanmış midye kabuklarının içinde bulunurlar. Eğer deniz içerisinde midye kabukları toplu halde ise kesinlikle midye kurdu bulursunuz. Midye kabuklarının bulunduğu bölgeyi asla kaybetmeyin ve o bölgenin tamamını kontrol edin. Midye kurtları ayaklı ve yeşil renklidirler.

balik kurdu

Zevk Alacaksınız !!

Artık şortumuz ıslandı merak etmeyin bu işten çok zevk alacaksınız. Keşfedilmemişi bulun. Bir kırmızı kurdu bölerek tüm iğnelerinize takabilirsiniz. Şimdi yaklaşık olarak 5 metre ilerleyin ve kürek ile kaldırabileceğiniz taşları alın, küreği mümkün olduğu kadar derine daldırın ve kurtlarınızı çıkartın. Deniz içerisinde taşlık bölgeler daha verimlidir. Bu arada kurt çıkartırken eğer deniz içerisinde sadece kendiniz varsanız çıkarttığınız kurtları koymak için plastik bir şişeden kenarlarına ip bağlayarak kendinize bir kap yapabilirsiniz.Bu kabı boynunuza takıp içine kurtları koyabilirsiniz.İşte yemlerimiz hazır. Bu yemlerle mevsimine göre; mırmır, levrek, eşkina, istavrit, minekop, karagöz vb. gibi daha bir çok balık tutabilirsiniz. Balıkçılık hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız sitemizin iletişim bölümünden bizlerden destek alabilirsiniz. Şimdiden rastgele…

 

Balık Kurdu Nasıl Çıkarılır? Balık Kurdu Ne İşe Yarar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? Sivilceler Nasıl Geçer? Oyuncakların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |