Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Ana Sayfa » GENEL » Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü
Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

 

Geleceği şekillendiren ve her gelişimin arkasında popüler olarak karşımıza çıkan teknolojiler yaşamı kolaylaştırırken renklendirmektedir. Bu teknolojiler arasında ilk sıralamalarda yer alan gerçeklik olarak son dönemlerde karşımıza Samsung’un artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgili bir takım yer edinme çabası içerisinde olduğu iddiaları bulunmaktadır. Samsung’un artırılmış gerçeklik teknolojisi alanına yönelik çalışmalar gerçekleştirmesi beklenirken Apple’ın da bu konuda çalışması olduğu belirtilmiştir.  Bu konuda Güney Kore menşeili teknoloji markası Samsung’un bu alanda yapacağı çalışma beraberinde Apple ile rekabet içerisinde olacağı görülmektedir. İlk aylarında artırılmış gerçeklik gözlüğü patent başvurusu yapıldığı bilinmekte iken patent başvurusu Samsung’un artırılmış gerçeklik gözlüğünün nasıl olacağına dair öngörüler oluşturmaktadır. 2 adet ekran, 2 adet kamera, kablo ve hoparlör yer alırken belirtilen gözlükte görüşe göre kablo ile aracılığı arasında bir telefonla ya da diğer bir cihazla bağlantı kurabilmesi için diğer bir görüşe göre kablo sadece cihazı şarj edebilmesi için kullanılacaktır.

artırılmış gerçeklik gözlüğü

Akıllı Başlıklar ve Gözlükler

Google glass’in deneme sürecinde bazı ufak tefek sorunlar çıkmış olmasına rağmen bu tür gözlükler sinemaya gitmenin korsancılık faaliyetlerinin arttıracağını ve insanların sürekli kendilerini inceliyor gibi hissetmesine sebep olacağını söylemesine rağmen Google da diğer firmalarda giyilebilir teknoloji üstüne çalışmaktan asla vazgeçmemektedir. Yakın gelecekte Google’ın rakip geleceği haberlerini daha fazla duymak mümkün hale gelirken kullanıcılar için satışa sunulmuş ürünle şişmiş bir akıllı gözlük bulunmamasına rağmen Microsoft hololens muhtemelen bu senenin sonlarına doğru sektöründe görünmeye başlayacak. Google’ın demolarına göre bu gözlük günlük yaşamda gerekli olan bilgileri gösterirken fotoğraf ve video çekebilme özelliğine sahip olacak, mesaj gönderip alabilecek ve internete içerik yükleyebilecek. Google glass’ı takmak kişiye kendini terminatör gibi hissetmesine sebep olsa da ne zaman ihtiyaç duyulursa duyulsun bir tür dijital bilgi bir anda gözler önünde belirecektir. Bu durumda birilerinin bilgisayarları da gözlük gibi giyilebilir hale getirmesi an meselesi olmaktadır. Aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleri pazarında oldukça yaygınlaşırken oyun tutkunlarının gereksinimlerine yönelen sanal gerçeklik gözlüklerinin farklı kullanım alanları da bulunmaktadır.

Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Yapılan Hatalar Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İyi Bir Uyku İçin 8 Vitamin ve Mineral Takviyesi Neden Sürekli Ertelemek İhtiyacı Duyarız? Sivilceler Nasıl Geçer? Oyuncakların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |