Akrilik Tırnak Nedir, Nasıl Uygulanır?

Ana Sayfa » GENEL » Akrilik Tırnak Nedir, Nasıl Uygulanır?
Akrilik Tırnak Nedir, Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda yükselişe geçen güzellik sektörü her geçen gün yeniliklerle karşımıza geliyor. Kaç sezondur kalıcı kaş uygulamaları, ipek kirpikler ve kirpik lifting derken şimdi de güzelliğimizin tamamlayıcısı olarak görülen tırnaklarımıza uygulayabileceğimiz akrilik tırnak modası baş göstermektedir.

Akrilik Tırnak Nedir?

Akrilik tırnaklar aslında bir çeşit protez tırnaktır. Genellikle güzellik salonlarında güzellik uzmanı tarafından takılan bir tırnak işlemidir. Sabırlı ve biraz da becerikliyseniz evde kendinizde bu işlemi uygulayabilirsiniz. Önceki yıllarda kullanılan takma tırnakları muhakkak bilirsiniz. Akrilik tırnaklarda takma tırnaklara benzeyen fakat günübirlik kullanılmayan aylarca tırnakta kalabilen yapıdadırlar. Bu akrilik tırnakların uygulanmasında özel bir toz ve sıvı kullanılır. Protez tırnakların genelde bayanlar tarafından tercih edilmesindeki nedenler arasında tırnak yemeleri ve dolayısıyla tırnaklarına istediği uzunluğu ve şekli verememeleri yatmaktadır. Ayrıca akrilik tırnak uygulamasında sürülen ojeler uzun zaman dayanacağından, sürekli oje sürmek istemeyen kadınların da akrilik tırnak yaptırmasında önemli bir etkendir.

Akrilik Tırnak Nasıl Uygulanır?

Akrilik Tırnak Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

  • Plastik tırnak ucu
  • Tırnak makası ve törpü
  • Tırnak yapıştırıcısı
  • Toz akrilik
  • Likit akrilik
  • Akrilik tırnak fırçası
  • Kütikül yağı
  • Tırnak temizleyici

 

Öncelikle işlem yapılacak tırnaklarda oje varsa çıkarılmalıdır. Mümkünse tırnaklar kısa kesilmelidir. Kütikül yağıyla tırnaklar yumuşatılarak tırnaklarda temiz bir görüntü sağlanır. Tırnaklarını uzun kullanmak isteyenlere özel hazırlanan plastik tırnak uçları tırnak altına yerleştirilir. Ardından toz akrilik ve sıvı tırnağa uygulanır. Daha kalıcı olabilmesi için tırnağa şeffaf oje sürülür. Tırnaktaki akriliğin kuruması beklenir. Bakımı genel olarak 3 haftada bir yapılması gerekir. Akrilik tırnakların ömrü bakımı iyi yapıldığında 6 ay kullanılabiliyor.

 

Akrilik Tırnak Nasıl Çıkarılmalıdır?

Akrilik tırnak uygulamasını kendiniz yaptıysanız, tırnaklarınızın üzerindeki parlaklık kaybolana kadar özel törpüsüyle törpülemelisiniz. Asetonu pamuklara dökerek tırnaklarınızda bir süre bekletin. Halâ çıkmadılarsa tekrar aynı işlemi uygulamanız gerekebilir. Eğer ki bu işlemi güzellik salonunda yaptırdıysanız yine aynı güzellik salonuna giderek çıkarılmasını isteyebilirsiniz. Tırnaklarınız 1 veya 2 hafta içerisinde eski haline dönecektir.

Akrilik Tırnak Nedir, Nasıl Uygulanır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Giyilebilir Klavye Tab AFT NEDİR, AFTLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR? Kilo Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız? Rüya Nedir? Neden Görülür? Teknoloji Hayatımıza Neler Katıyor? İşsizlik Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |