Aft Bitkisel Çözüm

Ana Sayfa » GENEL » Aft Bitkisel Çözüm
Aft Bitkisel Çözüm

Aft olarak adlandırılan ağız yaraları mukozanın zarar görmesiyle oluşur. Ağzımızın herhangi bir yerinde çıkabilir. Dil altı, dudak içi, diş eti hatta damak ve boğazda bile oluşabilir bu yaralar. Bu yazımızda basit ama ağrınızı azaltacak ve aftınızın iyileşmesine yardımcı olacak bitkisel bir çözüm anlatıcaz.

Ben de küçüklüğümden beri bu ağız yaralarıyla baş etmeye çalışıyorum. Günlerce yemek yemediğim oldu. İnsan üzerinde bıraktığı yorgunluk ve bitkinlik hissi de cabası.

AFT Neden Olur?

Aft oluşumunun çok nedeni alabilir kesinlikle ihmal edilmeden doktora başvurulmalı çünkü aftın sebebi basit bir vitamin eksikliği de olabilir başka organlara zarar veren Behçet hastalığı da olabilir. Doktorlar tarafından yapılan ilk kontrol vitamin eksikliğinin kontrolü olacaktır. yaralar sürekli çıkmaya devam ederse teşhis süreci genişleyerek devam eder.

 

AFT Nasıl Geçer?

Aftın bilimsel olarak kanıtlanmış bir ilacı yok maalesef  tamamen deneysel olarak verilen veya acıyı geçirmeye yönelik jellerle yapılan tedaviler mevcut. Çeşitli bitkilerle yapılan gargara önerileri var tam olarak sebebi bilinmediği için tedavisi çok zor.

 

Aft Bitkisel Çözüm

Aftı tam olarak iyileştirebilecek bir ilaç yok doktorlar tarafından verilen jeller tamamen acıyı geçirmeye yönelik verilen ilaçlar.

Şimdi tarifini vereceğim çok basit uygulamayla aft bitkisel çözüm olarak hem iyileştirmeyi kolaylaştıracak hemde acınızı hafifletecek bir tarif.

Malzemeler

Eski bir tava (Yaptıktan sonra temizlemesi zor oluyor)

Şap (yoğun tuz) 100 gr

Karanfil bir avuç

bu ikisini tüm aktarlardan bulabilirsiniz.

  1. Tavaya şap ve karanfili olduğu gibi atıyoruz. Şap eriyip sıvı hale gelene kadar orta ateşte kaynatıyoruz. bir süre sonra suyu iyice gidip tekrar katı hale geliyor.
  2. Tavadaki şap ve karanfil karışımını havanda toz haline getiriyoruz.
  3. Annelerimizin yoğurt süzdükleri tülbent veya ince elek yardımıyla büyük parçaları ayırıyoruz işlem bu kadar basit. Şap ve karanfil karışımı toz haline geliyor.

Kullanımı;

Aftın üzerinde beyazlaşmış iltihap tabakası varsa bunu kulak çöpleriyle zarar vermeden hafifçe temizliyoruz. Aftın üzerine hazırladığımız bitkisel karışımı bastırıyoruz. yaklaşık bir dakika kadar bekletiyoruz. Bu sürede acı ve yanma duygusu oldukça ağır basıyor şimdiden söyleyelim. Sonra aftın üzerini temizliyoruz ve aftınızın bir daha ağrımadığını ve iyileşme sürecinin oldukça hızlı olduğunu göreceksiniz.

Aft Bitkisel Çözüm - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Emeklilere Promosyon Veren Bankalar SU KABAĞI BOYAMA SANATININ İNCELİKLERİ Kişiliğimizi Anlatan Davranışlar Nelerdir? Giyilebilir Klavye Tab 15 Günde 5 Kilo Verdiren Çay Tarifi ÇOCUKLARA NASIL KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRİLİR?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |