Adsense Gelir Artırma

Ana Sayfa » GENEL » Adsense Gelir Artırma
Adsense Gelir Artırma

Sitenizde Çıkan Google Adsense Reklamlarınızı Etkilemek

Sitenizde yayınlanan reklamları Google kontrol eder. Teorik olarak onları seçemezsiniz. Uygulamada ise sitenizde görünmesini istemediğiniz alakasız reklamları engelleyebilirsiniz. Daha alakalı reklamlar, daha fazla tıklama ve daha fazla gelir demektir.

Sitenizde yayınlanacak reklamlar için en büyük belirleyici faktör sitenizin içeriğidir. Google‘ın tarayıcıları sitenizi kontrol eder, anahtar kelimelerinize ve içeriğinize uygun reklamlar yayınlar.

Google tarayıcılarının grafik veya flash gibi metin olmaya içerikleri okuyamadıklarını unutmayın. Eğer sayfalarınızda içeriğinizle alakalı reklamların yayınlanmasını istiyorsanız Google tarayıcılarının okuyabildiği metin tabanlı yazılar bulundurmalısınız.

Bu ve bundan sonraki makalelerimizde Google AdSense reklamlarını etkilemek için yapılabilecekleri açıklamaya çalışacağız. Yanlış anlamayın, sadece etkilemekten söz ediyoruz, kontrol etmekten değil. Bu etki de belirli sınırlar dahilinde olacaktır.

Sitenizde yayınlanan reklamlara etki eden faktörlerden bir tanesi, ziyaretçilerinizin kendi web öz geçmişleridir.

Google, ziyaretçi davranışlarını takip etmek ve onlara web öz geçmişlerine uygun reklamlar sunmak için çerezler kullanır. Bu ziyaretçi davranışları, sitenizde yayınlanacak reklamlar üzerinde anahtar kelime yerleşimi ve site optimizasyonundan daha etkilidir.

Elbette bu pazarlama tekniği AdWords ve AdSense‘in küçük bir parçasıdır. Sitenizde yayınlanan reklamları etkilemek için anahtar kelimeler, yerleşimler ve diğer stratejiler olmak üzere yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Bunlardan en önemlisi <title></title> etiketinizin ve başlıklarınızın içeriğinizle uyumlu olmasıdır.

Google tarayıcılarının sayfalarımızı tarayıp alakalı reklamları yayınlaması için hangi yol ve yöntemlerin tam olarak ne kadar etkili olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Ama URL başlığınızın ve dosya isimlerinizin adları önemlidir.

Sayfalarınızı oluşturup sunucunuza yüklemeden önce sayfanızın ilgili dizine gönderilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Google dizin isimlerini de referans olarak almaktadır. Sadece sayfanızın yayınlandığı dizin adı değil, sayfanızın da adı önemlidir.

Eğer sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiler veren bir web sitesi sahibi iseniz ve sayfanızın adı örneğin sağlık.php ise büyük bir ihtimalle alakasız reklamlar görebilirsiniz. Sayfanızın adını beslenme.php olarak değiştirmeniz halinde daha alakalı reklamlar yayınlayabilirsiniz.

 

Eğer sitenizde içeriğinizle alakasız reklamlar görüyorsanız ilk bakmanız gereken dizin adınız ve <title></title> etiketlerinizdir. Buradaki bilgileri içeriğinizle uyumlu hale getirmeniz halinde daha ilgili reklamlar alabilirsiniz. Sayfa isimlerinizdeki tüm kelimeleri bir arada yazmak yerine onları tire işareti ile ayırmalısınız. sagliklibeslenme.html yerine saglikli-beslenme.html gibi.

Reklamlarınızı sitenizle daha alakalı hale getirmek için dikkat edilmesi gerekenlerden biri de başlıklarınızdır. Font rengini koyu hale getirmek veya puntolarını büyültmek yerine <h1> etiketlerinden faydalanmalısınız. İçeriğinizde başlık veya alt başlıklarınız bulunmuyorsa mutlaka ekleyin.

Adsense Gelir Artırma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hamsi Kuşu

Hamsi Kuşu 22 Temmuz 2020

Aft Bitkisel Çözüm

Aft Bitkisel Çözüm 17 Temmuz 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sitesi Neden Yavaş Açılır? Varisler Kadınların Korkulu Rüyası Benzinli mi, Dizel mi? Güneş enerjisi nedir? Neden Kitap Okumalıyız? Vişnenin Faydaları Nelerdir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Site içerisinde yer alan tüm içerikler, WebAilem.Com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz!

WebAilem.Com | © Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır |